• 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
Всички въпроси за вилата.
kabakumcho - специалист
съб окт 21, 2023 6:34 pmiliya_i написа:
съб окт 21, 2023 4:17 pmkabakumcho написа:
съб окт 21, 2023 2:47 pmkborisov написа:

- само сол, не вярвам да свърши работа? (На -20 и морето замръзва)
Морето замръзва, но е със соленост 2,5%, а нашето и по-малко. Слагай повече сол, много повече.

Средната соленост на световният океан е 3.6%. На Черно море е 1.4%. Средиземно - 3.9%. Червено 4.1%.

За солеността си прав, дал съм стойности за плътност, а не за соленост. :toimonster:
schuldiner - майстор
Е па толкоз ли няма някоя ракия, дето лесно да се пожертва?!
Години наред съпвах от един първак с неустановен процент метил и не съм забелязъл да изяжда уплътнения. Предпочитам някакъв спирт да влиза в ямата, вместо сол или антифриз, а да подсушавам просто ме мързи. Може да не съм съвсем прав, но все пак...
iliya_i - майстор
Течност за чистачки зимна, концентрат -60 градуса.
kborisov - специалист
нед окт 22, 2023 8:12 amiliya_i написа:
Течност за чистачки зимна, концентрат -60 градуса.
За това не се сетих, хем повечето миришат добре :)

А спиртът се изпарява. Аз не стъпвам там поне 4 месеца и няма да го има спирта точно в големите студове през януари.
Не знам обаче, течностите за чистачки дали не са също на спиртна основа ...
Все пак, за да не се изпарява много, може малко течен парафин да се капне отгоре.

Мисля, че ще източа водата. Поне е най-сигурно. Не ми се прави ремонт на нова баня.
MamaMy - майстор
Няколко години поред зазимявах вътрешна тоалетна в селската къща. Солта върши работа определено. половин пакет за тоалетната чиния, а другата половина за 4бр сифони. Два на мивките в банята и кухнята и два на земята в тоалетната и банята. Проблема беше водомера. Тръбите са пластмаса и не са фатални. Източвам ги грубо.
Последната година открих печките духалки. Повечето от тях имат терморегулатори с функция против замръзване. При минимална зададена температура поддържат в помещението малко над 0 градуса. Дори и да спират често тока (както при нас), за да замръзне водата трябва навън да е -20 цяла седмица и изобщо да няма ток. Сметките нямаха и по 5лв за януари и февруари.
kborisov - специалист
При мене целогодишно работи влагоуловител, но работещ нагревател не бих оставил 4 месеца без надзор. Имам твърде много сухо дърво наоколо.
За мен, единственото сигурно решение е - да няма вода. Това и ще направя.
kborisov - специалист
Водата излезе лесно.
От казанчето обрах с гъба, там поне е чисто.
Тоалетната с чашка за еднократна употреба. Добре, че е още нова, тоалетната :)
А вътре натиках вакуума за отпушване.

Прикачен файл:
ZimaToaletna.jpg
ZimaToaletna.jpg (39.55 KиБ) Видяна 1010 пъти

А с мивката още по-лесно - гърловината на бирена бутилка стана идеално за запушалка:

Прикачен файл:
ZimaMiwka.jpg
ZimaMiwka.jpg (61.72 KиБ) Видяна 1010 пъти
kborisov - специалист
Гледам темата за коридора, и явно скука голяма зимата :)
От мокрия сняг през декември имам счупен огромен клон от стара дива круша. Няма поражения, но се е разминало на косъм с прозорците.
Наложително е да сменя покрива на бунгалото.
Старият покрив е с етернитови плоскости, захванати с болтове, гайки и гумени шайби. Гумата отдавна е изгоряла, а наклонът е нищожен и при силен дъжд покапва.
Заради малкия наклон ще използвам ЛТ-ламарина. Имах големи планове за таванско помещение с нормален наклон и т.н., обаче приоритетите се смениха и сега важното е само да не тече.
Нарисувах си го, за да сметна материалите:
Прикачен файл:
Pokriv1skara.jpg
kborisov - специалист
Въпроси за ЛТ-ламарината:
1) Предлагат няколко вида покритие - 10, 15 и 30 г гаранция.
Ползвал съм само проста поцинкована и след 7 години още си лъщи като нова.
Та има ли смисъл от супер-дупер покритието?

2) Покрива е 6 метра и наклона е малък (11см на метър)
Цял 6 метров лист трудно се транспортира.
Дали ще е проблем, ако го разделя на 2 със застъпване?
B0bi - специалист
ср фев 21, 2024 5:57 pmkborisov написа:
Цял 6 метров лист трудно се транспортира.
Не се транспортира трудно. Навива се на руло. Карал съм, мисля, към 15 линейни метра, със сравнително малка кола. Трябва само предварително да си премериш и направиш сметката.
  • 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19

Тема "Пристройка (Барбекю с пещ и баня)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: