• 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 19
Всички въпроси за вилата.
kborisov - специалист
Монтирах рамките на алуминиевите прозорци. Попрекалил съм с пяната ...
Някой, ако знае единично стъкло как се слага, да помага.
Дадоха ми разни подложки, тапи и някво уплътнение, ама не знам кое за кой прозорец е ...
Подозирам, че на PVC-то уплътнение не му трябва, то си има навсякъде.
Алуминиевите имат гумено уплътнение само от външната страна, обаче не виждам жлеб, където да влезе допълнителното ?
А подложките предполагам са под стъклото?
Прикачен файл:
Прозорци-алумин.jpg
kborisov - специалист
Разгадах го:
- Тапите са само за PVC-то, на алуминия няма смисъл - не се отваря и не се вижда.
- Уплътнението пак за алуминия отвътре. Слага се последно, отвътре м/у стъклото и рамката.
- Подложките изглежда са за нивелиране. Аз съм си нивелирал основата, та нямам грижи с това.
Обаче стъклата за алуминия са ги отрязали на минимума. Можеше да пуснат поне сантиметър повече. Чудя се дали да не подложа нещо, че едвам покрива външното уплътнение ...
Sandman - специалист
пет мар 05, 2021 8:18 pmkborisov написа:
....
- Подложките изглежда са за нивелиране. Аз съм си нивелирал основата, та нямам грижи с това.
Обаче стъклата за алуминия са ги отрязали на минимума. Можеше да пуснат поне сантиметър повече. Чудя се дали да не подложа нещо, че едвам покрива външното уплътнение ...
Колкото пъти съм гледал монтаж, винаги са слагали под стъклото/пакета подложки. Тънки, дебели, но имаше. Аз съм монтирал сам един малък джам, тогава ми го дадоха насипен и ми дадоха и подложки. Казаха ми задължително да сложа някои от тях, които пасват най-добре (беше PVC конкретния).
kborisov - специалист
И аз гледах, че слагат под стъклопакета по ютуб. Обаче, това което са ми дали, на алуминия няма място за него. Там е единично стъкло.
Явно съм единствения, който поръчва единично стъкло, но не видях смисъл от стъклопакет. Ще му измисля нещо :)
kborisov - специалист
Напреднах малко с банята.
Следва мазилка и плочки.
Препоръчайте ми готова мазилка? Гледам weber 201P. Според каквото пише на нея - става.


На снимката, фльонгата отгоре е байпас на слънчевата вода. Смятам да метна 20 метра черна тръба на покрива, на 3/4 това са над 40 л гореща вода.
Прикачен файл:
BBQ-BanyaVoda1.jpg

Иначе вътре съм оставил вход и изход за бойлер.
Прикачен файл:
BBQ-BanyaVoda2.jpg

P.S. Купих няколко торби ТЕРАФЛЕКС MASTER FIX на Марисан. Утре ще пробавам.
kborisov - специалист
Почти свърших с мазилката. Бавничко става, но ставам все по добър :)
Последно мажа с Weber. Една идея по-добро е от Марисан.
Доста дебела стана замазката, за да скрие тръбите. Ако бях сложил по-широки тухли, можеше да ги вкопая. Не е като да не съм се сетил, но така реших - опасявах се, че няма да наредя добре тухлите и ще трябва яко изправяне ...
С мазилката има само едно важно правило - изтегляш само нагоре, иначе се свлича :)
Прикачен файл:
Mazilka.jpg

Най-бавно е да сложа майките:

Прикачен файл:
Majka.jpg

С тавана малко съм се изложил - показа се арматурата, а много се старах да я надигам да влезе бетон от долу.
Дайте идея с какво да обработя железата, че да не избива ръжда по тавана?

Прикачен файл:
Tavan_armatura.jpg
ZEDYCUS - майстор
=D> Харесва ми, че не си сложил гипсокартон. а мазилка. Тавана нали ще го мажеш и него, мазилката ще покрие ръждата.
kborisov - специалист
пон сеп 06, 2021 9:52 pmZEDYCUS написа:
=D> Харесва ми, че не си сложил гипсокартон. а мазилка. Тавана нали ще го мажеш и него, мазилката ще покрие ръждата.
Обмислях за гипсокартона, но не ми хареса :)
Опасявам се, че няма да се справя с мазилка на тавана :)
Тавана е много гладък.
Мислех си само грунд и тъничкооо циментова шпакловка, но така ръждата вероятно ще избие?
Последна промяна от kborisov на ср сеп 08, 2021 3:56 pm, променено общо 1 път.
kborisov - специалист
Днес гледах PVC-панели за баня. Изглежда лесно, може да се лепи директно на стената и за един ден ще стане, включително тавана за около 300 лв с лепилото.
Обаче след всичкия този труд, не ми се ще да плясна пластмаса по стените ... ще търся светли плочки на средни цени, че малко тъмно стана.
Омалил съм прозореца, изобщо не отчетох колко място заема PVC-дограмата.
kborisov - специалист
Мазането "глътна" 30 торби варо-цоментова мазилка и 6 дни работа.
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 19

Тема "Пристройка (Барбекю с пещ и баня)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: