• 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 19
Всички въпроси за вилата.
ZEDYCUS - майстор
Само две бани съм правил за мен си, но при това положение
При мен отдолу е водоравна бетонна плоча.
директно бих лепил плочките след обработка на бетона с бетон контакт и хидроизолация (ако ще правиш) наклона се получава само от лепилото. Ако не трябва да се търси еднакво ниво с повърхността пред банята, бих си спестил замазката. Ако ще я правиш все пак се застраховай и след бетон контакта дюбелирай метална мрежа към бетона. Особено сега в горещините. С втората баня на вилата го изядох дебелия и се наложи да правя замазката два пъти, втория път с мрежа.
Там се наложи замазка защото имаше много голям наклон, близо 3 см на 1 метър ширина.
resistbody - майстор
Доста търпелив си, ако това последното е това с което започва темата.. моите проекти се проточват по 2-3 години и все някой дава зор че ставало бавно.. даже на жената съм и дал 2.5г срок за къщтата та да видим дали ще се справя... и аз съм сам с един-двама помощника, но мога да отделя повече време заради естеството на работата и локацията...
schuldiner - майстор
@ZEDYCUS:-D хидроизолация на водоравна плоча, под нивото на сифона = съвременно
"масово" строителство. За баня иди-дойди, ами и тераси така правят, представяш си какъв цирк е като замръзне някоя пропуснала фуга...

На практика може и 1 см, стига да обработиш обилно с бетонконтакт и да не прекаляваш с водата. Конкретния баумит не го познавам, по принцип пресятите /след забъркване/ разтвори могат да се нанасят една идея по-тънко. Не е драма да се напука - шпакловка + хидро ще я оправят, но не бива да хлопа замазката.
ZEDYCUS - майстор
Че и да има замазка с наклон и хидроизолация , ако някъде пропусне вода от фугата, при плътно залепена плочка с лепило, водата ще се стече в сифона ли :?:
Нямам идея, навремето като почнах с първата баня в апартамента, се допитах до пенсиониран вече майстор на бани(роднина), той винаги сам си измазваше изправяше стените и пода, от него знам че на замазката на пода не се дава наклон, прави се водоравна. Наклона само от лепилото под плочките. Беше ми дал да ползвам неговата машинка за водно рязане Бриколина, няма такъв кеф за работа. Лека му пръст почина преди 3 години.
Дали е така или не да кажат форумните гурута по плочките. :partyman:

resistbody , то човека си е написал по каква причина става бавно. Напълно му влизам в положение, до болка познато ми е. :) :partyman:
А след кривата подпорна стена, която ми зидаха "профИсионалисти" и аз съм така на Вие с майсторите.
borisov
Не е въпроса да се спести нещо, а до физическа възможност:
- имам 52 съботи и недели годишно, а в половината е зима или вали дъжд, в някои съм зает - остават ми 30-тина дни на година за работа;
- техника стига на 100 м. от "обекта", после само с ръчна количка (1 кубик бетон ми е 3 дена доставка на материали и 1 ден отливане);
- нямам бърза работа и не ща да се занимавам с "майстори".
resistbody - майстор
ср авг 10, 2022 8:20 amZEDYCUS написа:
resistbody , то човека си е написал по каква причина става бавно. Напълно му влизам в положение, до болка познато ми е. :) :partyman:
А след кривата подпорна стена, която ми зидаха "профИсионалисти" и аз съм така на Вие с майсторите.
Аз не го казах с лошото... и аз така на Вие заради постоянното разочарование от "професионалисти", засега само един не е псуван, а хвален за работата му...
kborisov - специалист
вт авг 09, 2022 4:55 pmfloydogi написа:
Weberfloor basic е била твоята замазка....
Благодаря. Явно ще ползвам Weber. Няма смисъл да задигам с 2 см повече и да хамалувам още 8 торби материял.

А да лепя плочки направо на бетона не смея. Не съм толкова добър, а искам да се получи добър наклон :)

За бавното си има причини. Най-вече времето сякаш е против мене. Тази събота и неделя пак ще вали яко.
ZEDYCUS - майстор
А да лепя плочки направо на бетона не смея. Не съм толкова добър, а искам да се получи добър наклон :)
Аз пък не съм толкова добър да направя добра замазка с подходящи наклони, успявам да ги направя вълнообразни. :) Успех с пода на банята и най вече с времето. :partyman:
kborisov - специалист
Реших да редя пода успоредно на стените. На диагонал е по-красиво, но подозирам, че ще е по-сложно.
Купих вебер за под, грундирах пода, пуснах майките. Следващия път го почвам.
Обаче продължава да вали. Нетипично за август.
Освен това си купих къща на Халкидики и свободното ми време съвсем намаля ...
kborisov - специалист
Правя един квадрат, като направя съседния махам майката и запълвам.
За 4 кв. м. отидоха 10 торби:

Прикачен файл:
BanyaPod1.jpg
Прикачен файл:
BanyaPod12.jpg
schuldiner - майстор
:-D Е тука взе да послъгваш, че не си майстор. Как успя да изтеглиш само по една майка на поле? Аз не мога.
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 19

Тема "Пристройка (Барбекю с пещ и баня)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: