• 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 19
Всички въпроси за вилата.
kborisov - специалист
То аз успях, ама дали е правилна ще се види като почна плочките :)
kborisov - специалист
Все си мислех, че на пода се лепят по-лесно плочките, ама не било така.
Надявам се да се оттича добре. Наклоните са 2%. Само с лепило по никакъв начин не бих могъл да ги докарам.
Системата за изравняване помага много.

Прикачен файл:
BanyaPod2.jpg
kborisov - специалист
Приключих с пода, остана ми само последния ред плочки, ама се отвори едно СПА за тая събота-неделя и може да остане за догодина ...
Междувременно минал някакъв идиот, счупил един катинар и откаднал една лед-крушка. От 15 години не е имало кражби, но явно народа изгладня напоследък.
Впечатления от системата за нивелиране:
- 50 броя стигат за около 2 кв.м. Малко са. Може да се свалят след 20-тина минути, но ако са недостъпни без да стъпиш на плочка си е проблем.
- Трябва да се свалят преди лепилото да стегнало добре. После някои от иглите трябва да се счупят. Добре е да има и резервни игли.
- Добре е подът да се прави наведнъж. Прекъснеш ли, последната плочка остава неподравнена и може да е добре, а може и да не е.
kborisov - специалист
Вчера щях да съм свършил, ако крадците не бяха ме изпреварили.
В събота залепих последната плочка пред прага и си тръгнах по тъмно.
Съществата са дошли веднага след като си тръгнах. Едно е стъпило върху прясно залепената плочка и тя се е счупила.
Изчегъртах плочката - добре съм я залепил. Почти 100% покритие на лепилото.
Освен всичко друго тварите са откраднали стар канчок, зидарска мистрия, стара шпакла, две маламашки и една метална бъркалка с SDS-захват.
Какво им става на мургавите, преди ръчен инструмент не пипаха? А може и да са били бели ...
Баш Майсторо - специалист
Браво много добре става. Жалко че има такива "хора" дето крадат и съсипват. Ще трябва и камери сега да слагаш явно?
kborisov - специалист
Банята е фугирана - 6кг фуга отиде. Голям зор е в жегата.
Нещо бавно ми върви - 4 кв. е пода. Цял ден се занимавах с него.
Равното е лесно, но ъглите са проблем. Пробвах разни начини, най-добре е по "пръстовия способ" :)
Пази дактилоскопията.
Трийсе години вече жената помни как е фугирала в антрето, докато аз си върша мъжката работа.
Похвала за усърдието и споделеното!
kborisov - специалист
Въпрос за монтаж на мивка:
Имам нормален порцеланов умивалник. Под него няма да има нищо.
Смятах да го залепя за стената и да се държи само на двата болта в задната част. Болтовете са мнооого здрави ф10.
Вчера забелязах, че на умивалника има предвидено и място за конзоли на които да легне.
И сега обаче ме обземат съмнения - дали да слагам конзоли?
chapara - майстор
пет юли 21, 2023 7:54 amkborisov написа:
Въпрос за монтаж на мивка:
Имам нормален порцеланов умивалник. Под него няма да има нищо.
Смятах да го залепя за стената и да се държи само на двата болта в задната част. Болтовете са мнооого здрави ф10.
Вчера забелязах, че на умивалника има предвидено и място за конзоли на които да легне.
И сега обаче ме обземат съмнения - дали да слагам конзоли?
Нищо не слагаш освен красив декоративен сифон. Само болтовете и полиуретанов уплътнител😉
kborisov - специалист
Залепих мивката и тоалетната - с лепило за плочки и малко фуга за цвят :) Ще видя като изсъхне как ще е.
Пуснах водата. Батериите ми бяха останали от стар ремонт на апартамента. Остана да монтирам тръбата на душа.
Даже има топла вода - пуснах парче черна тръба на покрива. В жегата и трябваха 10-тина минути да се загрее.
Само изхода за мивката не е на правилното място, но в началото плановете бяха малко по-различни.


Прикачен файл:
Banya-fayans.jpg
Banya-fayans.jpg (103.54 KиБ) Видяна 1417 пъти

На тавана налепих стиропор. За изолация, иначе тавана си е гладък и можеше и само с боя да мине.
"Специалното" лепило за стиропор мирише на Ц200 и изглежда като Ц200. На бетона лепи добре, на плочките не става - няма къде да "дръпне". Т.е. таванните плочи се лепят добре, но за первазите по ъглите си трябва бързо монтажно лепило.

Прикачен файл:
Banya-tavan.jpg
Banya-tavan.jpg (83.48 KиБ) Видяна 1417 пъти

Останаха някои дреболии, но минимум баня има.
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 19

Тема "Пристройка (Барбекю с пещ и баня)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: