• 1
  • 2
Всички въпроси за вилата.
Тани - модератор
:-D :lol: :roll:

Ох Стефане Стефане, направо ме разбиваш с тези твои постове! Навсякъде виждаш конспирации, всеки гледа да те излъже, или в най - добрия случай да ти пробута нещо. Споко , не ми пречиш на бизнес интересите , не би и могъл . Занимавам се с разносна търговия в хранителни магазини :lol: :lol: . И определено не ти трябва да си добър психолог , за да разбереш , че някой не те изслушва(изчита) , но вече е против това което говориш. На тебе ти се случва всеки път да четеш селективно!
Цитат:
Определено сглобяемите къщи са с доста завишени цени и нямат почти нищо общо с пасивните къщи .
Поне това да беше прочел, щеше да си спестиш доста писане! Не става въпрос да си я почъчаш. Админа иска сам да си я посрои.Аз също имам такива мераци, макар и в по далечно бъдеще.За това все още сондирам мнения , какви биха могли да са недостатъците на една такава къща? Каква е реалната цена на кв.м. . Направи ми впечатление ,че одобряваш за вила, но не за жилище. Каква е разликата според тебе. Аз си мисля , че само размера би трябвало да е разликата , но може би ида бъркам.

Ох заспивам вече. Утре ще пиша пак.

П.П. Стефане , предлагам да зарежем личните нападки и да преминем в спор само по темата!
Emerald - модератор
Мнението на Стефан за този тип строителство е типично за човек, който не е живял в такава, нито е виждал колко могат да бъдат хубави и удобни. То това мнение е типично и за българи отскоро в Америка, които са шокирани когато виждат нещо в строеж, както и когато сами усещат недостатъците на гърба си.:lol:
Има недостатъци, има, разбира се, но поставено на кантара тухлено и гипсокартонено строителство, не съм много сигурна в чия полза ще натежат повече недостатъците. :?
Основния недостък е по-ниска шумоизолация, което болезнено се чувства в блок с апартаменти и почти не се чувства, когато си в самостоятелна къща.
Друг недостатък е вечното съобразяване какво и с каква тежест ще качиш на гипсокартонената стена (трябва все пак да се съобразяваш и с носещия елемент), как ще си прекараш електроинсталацията. Всъщност, при това строителство е малко по-лесно, но т.к. трябва да се съобразяваш с норми на пожаробезопасност, при нас тези неща може да ги извършва само сертифициран за тази цел специалист и не ти сам.
Да, пожароопасно е все пак това строителство. Горят дървените къщи като кибритени клечки- за секунди. Да не дава господ! :?

Ами...това са недостатъците. Не се сещам за други. За сметка на това многбройни преимущества:
строи се бързо, изглежда красиво, стени тънки и простор голям, много по-добри възможности за дизайн, топлоизолация страхотна. За сведение, при -40 навън, в къщи се разхождаш по потник и къси панталонки при френски плъзгащи прозорци на цяла стена.
Да покажа една къщичка- далеч не вила и далеч не средна къщичка- не за друго, а по-скоро поради мястото където се намира-едно от най-скъпите и престижни местенца, в "квартала", където е и къщата на Селин Дион. Представи си, и най-богатите предпочитат тези къщи и не тухла или бетон.

Изображение

Изображение

Изображение

Уфф, съжалявам, че отплеснахме темата за вилата на админа, но за гипсокартонени къщички имам и аз мнение като живеещ все пак в такъв тип строителство.
Стефан - майстор
Тани написа:
:-D :lol: :roll:

Ох Стефане Стефане, направо ме разбиваш с тези твои постове! .....На тебе ти се случва всеки път да четеш селективно! .......

П.П. Стефане , предлагам да зарежем личните нападки и да преминем в спор само по темата!
Вижте, ако проследите хронологията на постовете, ще видите, че аз никого не нападам. Напротив! Аз просто изказах мнение, и веднага бях репликиран.
Аз не чета селективно, а акцентирам на отделен пасаж от пост. А и не е редно да се пълни форума с цитати на целите постове.
Забелязал съм, че във всеки форум се срещат хора, коита или се правят на всезнаещи, или на големите майстори, или носталгията ги гони яко, или се заяждат и предизвикват спорове, или ......
Както и да е, аз тук такива не виждам, и затова ще спра да се занимавам с вас. Спрете и Вие. Определено не ми е приятно, а и не е и редно, някой да ме охарактеризира какъв съм. Живейте си живота, и не се занимавайте с мен!
adonis - специалист
Аз мисля, че народопсихологията на българина от край време е били да построи поне една къща през живота си,която да го надживее и да остане за поколенията, да бъда здрава(на два ката)- да вземем например къщите преди 100-200 години- зидани от ломен камък,букови греди и покрити с каменни тикли- не са мръднали макар, че са по на толкова години...
Едни такива модерни строителни решения трудно и бавно ще навлязат в страна като нашата.
Съсъ сигурност предимството за строителната фирма е, че се строи бързо... а за клиента- времето ще покаже :wink:
walko - специалист
Аз вече терта година строя къща и вече съм на латекса и мебелите. НО само да спомена че е в София и получих ток на десетия месец а вода на деветия като въобще не съм се размотавал, ставало и за месец ама с пари под масата. И това което те съсипва не е бачкането а бюрокрацията. Сега има Арх. камара тя дава на свойте членове червени правоъгални печати, без тях общината не ти приема плановете за одобрение. Но има и нещо хубаво вече не се обикаля по енерго, ВиК и пожарна за одобрение, а се събират в общината и там приемат документите, така че с планчето дирекно там. Ако имаш въпроси питаи книга мога да напиша за това. Но предвит че бетона и тухлите на село и в града са на едни пари то по-добре строй в града, а на село си купи имот с къща докато са още евтини. А с построиката в града може да излезеш много напред ако я продадеш, та си е инвестиция.
  • 1
  • 2

Тема "Архитектурен план" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: