Всички въпроси за вилата.
Transporterr - специалист
това само някой конструктор и стари баби могат да ти кажат :)
аз дълго време гледах гледах по стоежите и питах не да не съм питал
няма да казвам какви отговори получавах :?
има и с столчета или бигли но повечето са само с долна армировка
ще следя с интерес дали някой конструктор или поне някои рибиНиколаеви няма да накълват темата ..
dan_ - напреднал
satansho написа:
.... ще следя с интерес дали някой конструктор или поне някои рибиНиколаеви няма да накълват темата ..
Тук май или се критикува всеки съвет с цел да се покажем, че знаем повече от другия или не се дава никакъв съвет. А аз се надявах от мненията който се споделят тук, да стигна до обективната истина....
Явно темата за армиране на стълбите е ТАБУ. Пример за това е и тази тема http://www.napravisam.bg/forum/viewtopi ... ht=#233402 - за армировка нищо не се споменава....
nihonjin - специалист
Армирането на стълбище не е толкова просто, че да се обясни с думи на неспециалист. Най-добре намери армировъчен план на стълбище от приятели, които сега строят или скоро са строили и направи твоето по същия начин.
Ще ти обясня с думи най-важното:
Носещите железа са около три на брой на стъпало и се слагат от горната страна (където се стъпва) първото по ръба чело/стъпало, другите през 3-4 см навътре. Закотвят се в греда в стената, като цялото желязо има Г образна форма. Диаметъра на железата се изчислява. Е, разбира ли се?
petkov_75 - специалист
Не зная дали ще помогне,но роднина сега строй къща и набързо щракнах чертежите!Те са за вътрешни стълби,но мисля,че принципа е един и същи.А ето и снимките!
Дано съм успял да помогна! :-D

Прикачен файл

P1040704.JPG
P1040704.JPG (105.39 KиБ) Видяна 22618 пъти

Прикачен файл

P1040707.JPG
P1040707.JPG (108.21 KиБ) Видяна 22618 пъти

Прикачен файл

P1040709.JPG
P1040709.JPG (102.19 KиБ) Видяна 22618 пъти

Прикачен файл

P1040710.JPG
P1040710.JPG (77.58 KиБ) Видяна 22618 пъти
dan_ - напреднал
Какво е 2х3N12 - желязото е рифеловано ф 12, но 2х3 какво е?
Този размер 10÷65, какво е? Нима е от 10 до 65 см!?
И това t=15 или t = 25, какви са тези параметри?
Моля за разяснение. През соца по чертане не сме използвали такива неща.
dan_ - напреднал
Хайде бе момчета, никой ли не се е сблъсквал с "четене" на чертежи?
petkov_75 - специалист
Днес питах арматуриста за тези означения и доколкото разбрах,те не са от значение при право стълбище! :?
Нали все пак няма да правиш вито стълбище?! :-D
А ето и още две снимки!

Прикачен файл

P1040357.JPG
P1040357.JPG (184.77 KиБ) Видяна 21388 пъти

Прикачен файл

P1040363.JPG
P1040363.JPG (195.9 KиБ) Видяна 21388 пъти
ebahti - майстор
ако и от тия снимки не схванеш-значи залудо е писано по темата ти.....
Transporterr - специалист
dan_ написа:
satansho написа:
.... ще следя с интерес дали някой конструктор или поне някои рибиНиколаеви няма да накълват темата ..
Тук май или се критикува всеки съвет с цел да се покажем, че знаем повече от другия или не се дава никакъв съвет. А аз се надявах от мненията който се споделят тук, да стигна до обективната истина....
Явно темата за армиране на стълбите е ТАБУ. Пример за това е и тази тема http://www.napravisam.bg/forum/viewtopi ... ht=#233402 - за армировка нищо не се споменава....
Нещо да не си се объркал се чудя ?!? какво по подробно от това искаш :? хората ти дадоха и нагледно даже..
А пък и не забравяй че никой не ти е длъжен, нали така. Направо си имаш късмет, че тия дето държат такъв тон си остават само с питането ;)
dan_ - напреднал
Г-н Петков, благодаря за отзивчивостта ви.
Точно по този начин разчетох и чертежите с едно малко изключение - тези столчета, 12 сантиметровата им част не бях разбрал, че се обръщат перпендикулярно на основнитв железни пръти, а щях да ги извия по тяхната ос. :roll:

Тема "Kонструкция на външно стълбище" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: