Всички въпроси за вилата.
sh^dow - напреднал
Ползвам такъв ве4е 40 дена.Пълня го от помпа за 3 часа-14,5кубика му е вместимостта.Слагам по полвин хапче всяка седмица и по 70мл някъква течност против зеленясване.Филтъра се чисти всеки ден в жегите-за 5 мин работа.И кефа е голям.Химията ми я носи един приятел така че марка не знам- испанска е.Важное че водата е чиста.Задължително чистене на филтъра-ина4е не става.
stonesour - специалист
filmatoplo написа:
Как е -1 година мина ,действат ли басейните :? да си купувам ли и аз . :) .Къде са най приемливи на цена , за препаратите кои и от къде са най практични и лесни за употреба без страх за предозиране и други неизвестни.Освен Интекс , има ли и друга марка на нашия пазар .Приятел си купи на Интекс ,пише нещо 10 х 30 '' колко е това . :?
10' x 30" е всъщност размера, т.е. 10 фута диаметър и 30 инча височина или 3 метра на 76 см.

Дедото и той купил същия размер басейн от Практикер преди седмица (басейн, покривало, помпа за надуване и кутия таблетки за водата - всичко за 200 кинта), ама без филтрационна помпа. Хем му казахме да го вземе от Бриколаж, че там е с помпа.
Отиваме после в Бриколаж, /филтрационната помпа беше 90 лева/, но свършили, докато отидем. Та от там взехме 90 см стълба за 80 кинта. И останахме без помпа.

Ходих и в Баумакс. Йок. Дайте акъл откъде да намеря помпа на Интекс за такъв басейн на поносима цена.
bulhomes2 - майстор
Да не си помосли някой, че искам да дразня другите, но 2009 август беше в Кауфланд в Пловдив попаднах на такива фи 3 метра за по 30 лв (с помпа си, със всичко). Година-две преди това бях купувал същия за около 150 лв от Практикер. Бяха 3. Яд ме е, че взех само двата. Друг път не съм попадал, но факт е, че се случва.
vladilen - специалист
предстой ми покупка на надуваем басейн тази седмица с размер 2,5-3,5 м
приемам препоръки за подходящи предложения/промоции? :?
или пък от какви да бягам! :проба:
dpp - специалист
Я да вдигна малко темата..
Колеги, смятам да взимам Интекс 305/76 или има едни правоъгълни 276/170/61см BESTWAY. КОй е по -добрия вариант, кръгъл или правоъгълен - с надуваема периферия няма да взимам ...
Чудя се кой от двата, не ми трябва много голям...
Въпросите са ми основно в друга насока..
Ще го монтирам на вилата. Ще се ползва събота-неделя, но ще ме няма в повечето време, т.е. когато тръгнем не е ясно дали ще идвам следващата седмица или по -следващата....
Какво се случва с водата?
Помпа ще взема няква - дават с тях такива с около кубик вода на час и с филтър.
До колкото чета, тряба да се слагат бавно разтварщи хапчета хлориращи.. Но когато си тръгвам аз спирам тока, помпата ще я пробера предполагам да не я намокри дъжд или друго, но трябва ли да сложа някакво по -голямо количество хлор или дезифектнат за да издържи две седмици докато ме няма. Да не се налага после пак да пълня 4 кубика вода? Ще се вземе и платно за покриване то е ясно...
kartechar - специалист
Такъв басейн Интекс 305/76 със сглобяема конструкция ползвам на вилата вече седми сезон. Аз също отсъствам през седмицата, но съм сложил един програматор по дни и часове от седмицата, който сутрин и вечер включва помпата за по 2 часа. На нея намокрянето не й пречи. Ползвам бавноразтворими 200-грамови таблетки, които обаче разцепвам на четири и едната читвъртина е дозата за седмица. Проблеми с качеството на водата нямам. Басейнът има покривало, което според мен е изключително важно както за опазване от механично замърсяване, така и за предотвратяване на зеленясването на водата. Поставянето на по - голямо количество хлор не е проблем, стига препарата да не контактува директно със стените и дъното на басейна, а да се поставя в кошничката, от където помпата засмуква водата. Но колкото и препарат да се сложи, водата все пак трябва периодично да се превърта, което без ток няма как да стане.
ArturDent - Почти Безобиден
kartechar написа:
На нея намокрянето не й пречи.
Разбира се че не ѝ пречи. Тези помпи са направени да се мокрят. Специално помпите на Intex идват с тръби по метър, метър и нещо. Което значи че помпата е на не повече от метър от басейна. Моята е на 50 см.
Представете си какво става като има няколко деца вътре - облива се с литри вода. Много повече и от най-проливния дъжд. Помпата ми върти постоянно докато басейна е пълен, демек цяло лято. Дори и когато съм на почивка.

За препарата - аз слагам на гранули, почти веднага се разтваря и не се допира до стените. Огледай се в магазина - там където продават таблетките, продават и същия на гранули.
Слагам препоръчаното количество вечер, след като децата са се изкъпали. При по-дълго отсъствие слагам "първоначалната доза", пак го пише на опаковката и обикновено е 4~5 пъти по-голяма от ежедневната.

Погледни и препаратите за Ph. Редовно го проверявам с едни комплектчета от Бриколаж - стигат за поне един сезон. Преди да се къпят децата проверявам Ph и ако трябва хвърлям препарат за нормализиране. Да не им се зачервяват очите и т.н. - знаете колко е гадно когато хлора е в повечко.

Та системата е ми е такава.
Помпата работи постоянно. Препарат за почистване - вечер. За нормализиране на Ph, преди къпане.
dpp - специалист
Благодаря ви колеги!
Притеснението, че ще зеленяса за 2 седмици докато ме няма, е единствената причина да с чудя дали да е по -големия 305/76 или по малкия правоъгълен 260/170/60 ...
Ходих да питам и в магазин за басейни и поддръжка. До колкото разбрах, ми предложиха някви плуващи държачи за да сложа вътре бавно разтворимо хапче и отделно някакъв течен препарат за избистряне ли какво там... около 50 лв макс ми казаха като цена за двете + плуващата джажа.. Според тях дори и две седмици да ме няма, няма да има проблем, ако сложа малко повече препарат от течния преди да тръгна и да изключа помпата.. :?
Това за PH то не го знаех. И аз него ли трябва да взимам препарат..леле зех да се отчайвам... :shock:
moreno - специалист
Алгецид също се слага,мерене на хлора и ph през ден два.Хлора също бива бавен и бърз :partyman: Общо взето си е алхимия но водата ми изкарва по 100 дни.Тази година съм и с соларен нагревател-определено има ефект,защото половината басейн ми е под асмата :drinkers:
ArturDent - Почти Безобиден
За Ph - не толкова страшно, никой (почти) в обществените басейни не слага препарат за нормализиране на Ph - затова и ти се зачервяват очите и мирише на хлор.
Бактерии да няма, пък туристите - кучета ги яли.
Препарата за Ph е около два пъти по-скъп от 'хлора'.
Но няма страшно - ако ще ходиш от седмица на седмица, Ph ще се е нормализирало.
Демек - като шибнеш хлора отначало Ph ще падне много но с времето хлора се изпарява и Ph се нормализира - до другата седмица ще си в нормите. Къпеш се и като тръгваш - пак хлор.
Не е лошо поне да си вземеш едно комплектче за мерене на Ph - към 10-15 лв.
Така ще разбереш дали слагаш достатъчно хлор и после пък дали водата е ОК за плуване.

Тема "Надуваем/сглобяем басейн (Intex)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: