Всички въпроси за вилата.
kartechar - специалист
Под въздействие на хапчето 3в1 боклуците коагулират и се утаяват на дъното. Ползвам само маркуч, за да изсмуча окрупнените отпадъци от дъното, защото четката наново ги раздребнява. При цялата процедура се изхвърлят 2-3 кофи вода. По-добре, отколкото боклуците да отиват във филтъра. Трябва все пак да има минимална денивилация между басейна и терена, защото маркуча се движи по дъното и няма как да прехвърли водата ако другият му край е на същото ниво или по-високо.
kolcho - специалист
kabel96 написа:
Това е най големия смях който съм чел.ПХ се сваля от години с най обикновенна киселина.Иначе има тарикатски работи с които никога нищо не слагаш в водата и така 10 години.

Слагаш киселина за нормализиране на ПХ, ама никога нищо не слагаш "в" водата?
Е, това наистина е много голям смях :lol:
dpp - специалист
http://www.home-max.bg/vakuumna-glava-z ... na-basejn/
Колеги, за това ли говорите за дъното?Как се работи с него?
Тряба да си купя маркуч някакъв с който да я свърша с входа на помпата ли?
Какви маркучи ползване - май са 30мм отворите при мене, не ги замерих... :?
bulhomes2 - майстор
Да - това е. Маркуч - гофриран. Има ги по железариите. Гледаш какъв диаметър ти трябва. Едната дупка на главата е за маркуча, а другата (подвижната) - за прът, с който ще я движиш.

Картечар - на бас за нивата?
kartechar - специалист
Чак басове да хващам, без да съм експериментирал... Следвайки логиката, водният стълб на басейна наистина създава някакво налягане, което е по-високо от това на външния край на маркуча и евентуално е достатъчно за прехвърляне на водата през ръба на басейна. Просто не съм се замислял, защото имам даденост, която ми спестява разсъждения и експерименти. Между другото, диаметърът на маркучите е 32 мм.
marinelageorgieva - помощник
Имам подобен и нямам оплаквания. Късмет!
dpp - специалист
Значи освен кепче взимам и една такава вакуумна глава , само ще проверя дали е Ф32 - май и помпата е толкова и 3 метра мъркуч и да се надяваме това да са инвестициите за басейнчето , че одари 300лв... :-D
ArturDent - Почти Безобиден
Аз проблеми с утайката нямам - имам буйни плувци.
Като влязат в басейна всичко се завърта и накрая минава през филтъра.
dpp - специалист
ArturDent написа:
Аз проблеми с утайката нямам - имам буйни плувци.
Като влязат в басейна всичко се завърта и накрая минава през филтъра.
Каква ти е помпата колега, колко м3/час?? Мойта я дават 1.3м3/час, струва ми се доста слаба и почти никва работа не върши май... :?
Иначе за буйни плувци ...какъв ти е басейна. Че моя тръбен 3 метра доста се клати - ако земат да скачат и ще полегне и толкоз ще му е май...
Аз пък имам друг проблем. Имаме от 2 седмици надуваем басейн, 3.66 на 0.76 м. Ползваме го предимно събота и неделя, а през седмицата няма никой и от жегата ринга изпуска, което ме притеснява е, че като се приберем водата може и да е извън басейна. Идеи и решения?

Тема "Надуваем/сглобяем басейн (Intex)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: