Всички въпроси за вилата.
dmilanov - помощник
Здравейте,
Нов съм за форума, ако съм объркал темата, моля да се премести.
Въпросът ми е следният.
В bauMax се продават барбекюта, прилагам снимки. Това което се представя на снимките в брошурите, няма нищо общо с това което се продава в действителност.
Барбекюто е необходимо да се сглоби и измаже.
Няма яснота какъв материал да ползвам за слепване и най вече да се измаже както са мострите в магазина.
Моля за съвет, Благодаря.
В склада е това
Изображение
Изображение
Това е мострата
Изображение
Изображение
Последна промяна от dmilanov на чет дек 16, 2010 9:28 pm, променено общо 1 път.
dmilanov - помощник
Благодаря за инфото: http://www.raimar-bg.com/?p=47 , но тези барбекюта са доста рабати.
Изображение
Последна промяна от dmilanov на чет ное 25, 2010 10:15 pm, променено общо 2 пъти.
dmilanov - помощник
Да такава ми е идеята, но имам въпрос и МОЛЯ, който е наясно да ми напише.
БЛАГОДАРЯ
Градинар - специалист
Кое не ви е ясно?
Товарите, транспортирате, разтоварвате. На равна площадка сглобявате отделните модули. 500 лв. за барбекю - толкова.
Успех!

На етикета на всеки продукт, по закон, трябва да пише производител или вносител. Съответно, адрес и телефон за контакт. Звъните и ги питате. Все пак им давате 500 лв и би било редно да ви отговорят. Ако липсва такъв етикет се обърнете към управителя на магазина или към защита на потребителя.
Още един път, успех!
ArturDent - Почти Безобиден
Градинар, добре че знаеш, че има такъв закон, но:
производителя, вносителя няма никакво задължение да се занимава с теб, никакво.
Твоите отношения са с търговеца - в случая Баумакс.
Градинар - специалист
ArturDent написа:
Градинар, добре че знаеш, че има такъв закон, но:
производителя, вносителя няма никакво задължение да се занимава с теб, никакво.
Твоите отношения са с търговеца - в случая Баумакс.
О, да разбира се! В нашата мила родина, никой на никой с нищо не е длъжен. Но, ако попитате любезно... не мисля, че ще ви сиктердосат (на глас :-)).

Повечето неща, които съм купувал разглобени, вътре си е имало книжка с инструктаж за монтажа, дори да е било и само едно хвърчащо листче. Мисля, че и тука би трябвало да има. А и да няма, май нещата не са коренно различни от горепосоченото барбекю. Там е обяснено.
Успех!
Mike - специалист
нещо не разбрах кое искате да измажете и защо?
Нали производителя затова го отлял в различни разцветки.
Та значи както ви е писал Градинар - товарите, разтоварвате и сглобявате на равно място. прочитате инструкцията, която се изисква заедно с елемнти за безопасност задължително в ЕС.
За залепването :cool: не е необходимо.
Ами ако утре поискате да го преместите на друго място?
Няма ли да е по лесно да се разглоби и премести?
Ако толкова обаче, държите да го лепите може да си го направите с обикновен разтвор цимент, пясък и вода. Ако още искате перфекционизъм за залепване и измазване използвайте огнеупорна пръст. Продава се и в малки разфасовки, например в специализираните магазини за печки, котлета, радиатори и т.н.

За производителя мисля, че се намира на изхода към Карлово от Хисаря, вдясно, но не съм сигурен.

И един съвет, поискаите информация от такива които вече са си дали парите за същото барбекю каквото искате да купите. Не за подобно. За същото. Иначе може само да имате паметник в градината.
Последна промяна от Mike на пет ное 26, 2010 9:36 am, променено общо 2 пъти.
Градинар - специалист
Mike написа:
За залепването както ви е писал Градинар не е необходимо.
Не съм казвал такова нещо! Написах да сглоби, а как точно, го насочих къде да попита. Тези барбекюта само съм ги виждал, не съм сглобявал и затова се дистанцирам от даване на точен съвет.
Mike - специалист
Градинар написа:
Mike написа:
За залепването както ви е писал Градинар не е необходимо.
Не съм казвал такова нещо! Написах да сглоби, а как точно, го насочих къде да попита. Тези барбекюта само съм ги виждал, не съм сглобявал и затова се дистанцирам от даване на точен съвет.
Промених, поста си.
dmilanov - помощник
Здравейте,
Благодаря на всички който са коментирали темата.
НО явно има объркване.
Аз не искам да купя барбекюто, за което ми се изпрати линк на български производител за 500 лева, А барбекюто то bauMax за 370 лева, на което качих снимки в началото на темата.
Снимал съм да Ви покажа, че се продава разглобено и не боядисано, тоест бетони отливки.
Това което виждате като мостра е измазано в бяло, НО в магазина не знаят с какво, питах, викаха разни мениджъри, но без резултат... това били мостри и така им ги докарали..., тоест заблуждават потребителите, едно е на снимка и като мостра друго е в склада.
За колегата който ме насочва към Комисия за защита на потребителите, ще разясня, че естеството на работата ми налага да посещавам Комисията доста често... не вярвам да ми се помогне... в тоя смисъл в магазина ги "събрах", разни капацитети и ме гледаха умно... не можем да Ви кажем с какво е измазано.
Моя въпрос е с какво да го измажа, за да стане както е мострата, тоест БЯЛО не сиво.
Термо терикола е сив.
Да не се напука при запалване.
Лек ден на всички

Тема "Барбекю от bauMax" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: