• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 14
Всички въпроси за вилата.
badves - специалист
Горива и нефтени продукти
П С Разтворител БАС-Л х.л. 1081,00
П С Минерален терпентин х.л. 1345,00
П С Котелно гориво х.л. 1251,00
П С Газьол S 0,1% х.л. 1991,00
П С Газьол за отопление х.л. 1443,00
П Ф Иновационна квантова добавка - произв. Русия л 20 Цена пловдивска борса.
Stefan2000 - специалист
Проверих актуалната цена от линка. За съжаление, както и очаквах, това е остаряла информация. В момента, наливния го продават за 6,30лв/л. Което все пак наистина е по-малко от това което се предлага по магазините в София - около 8лв.
badves - специалист
Ами 6,30лв.мисля че е добре.На пролет мажем ,но друго ще добавяш ли към терпентина.
Stefan2000 - специалист
Ще изчакам ФЛО да видим какво ще стане с ланолин и после ще решавам.
И терпентина и естествения безир, поне за мен, също са решение за интериора тъй като имам търпимост към мириса им.
И, търся байц на водно-спиртна основа, но концентрат, а не тези разтвори, които се прдлагат по железариите. :?:

А ето едно четиво, за уплътняване на времето, по въпроса.
Направи ми впечатление че бораксът също фигурира между изброените продукти.
http://knivesbg.com/index.php?option=co ... &Itemid=29
маречков - специалист
Здравейте!
Да се намеся и аз. Решил съм да сменям портата на къщата ми. За сега е на етап обмисляне +/-. Едно е сигурно, че ще е от дъб. Размерите на сегашната порта са 380 на 380 см.
Ето и как съм я замислил
:rolleyes: Накрая се прикачи

Прикачен файл

порта Сеновец2.JPG
порта Сеновец2.JPG (54.34 KиБ) Видяна 5131 пъти
peroni123 - специалист
[/img][/img][/img]e="маречков"]Здравейте!
Да се намеся и аз. Решил съм да сменям портата на къщата ми. За сега е на етап обмисляне +/-. Едно е сигурно, че ще е от дъб. Размерите на сегашната порта са 380 на 380 см.
Ето и как съм я замислил
:rolleyes: Накрая се прикачи[/quote]

ЗДРАВЕИТЕ
badves - специалист
Според мен добре изглежда ,дъбов материял намери ли и на каква цена?
EDI - майстор
Маречков, добре си го замислил, само напречниците горе и на страничните крила са обратно.Трябва да са към пантата за да насочат усилието натам, иначе ще провисне.
маречков - специалист
Материала е наличен. Цена не знам, защото част от него ми го дадоха вместо едни пари, другият го купувах, но отдавна и така. Сега мисля, че 900 лв. е кубика.

За разпънките и аз се двоумях, но на сегашната врата са по този начин, та затова така ги сложих на чертежа, в крайна сметка ще са на "Х" като на портичката.
Само да поясня, че портата ще е от две големи крила, а между тях ще е малката врата, което малко ме притеснява. Опасявам се именно от някакво провисване.
Стефко - специалист
EDI написа:
Маречков, добре си го замислил, само напречниците горе и на страничните крила са обратно.Трябва да са към пантата за да насочат усилието натам, иначе ще провисне.

Абсолютно не съм съгласен. Много правилно са поставени диагоналите, защото ще са натоварен на опън. И няма да позволят никакво провисване. А както предлагаш ти, ще са на натиск.

Нещо много важно. Пантите трябва да се поставят възможно най-близо до ъглите на вратите. Само ме притеснява поставянето на средната панта. Може след време/ако не и още в началото/ да имаш проблеми с нея вследствие на лошо регулиране.

И най-важното. Тия диагонали ги постави от вътрешната страна, за да не се виждат.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 14

Тема "Дървена порта за къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: