• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 14
Всички въпроси за вилата.
kendal - специалист
дъбов материал ,обърни внимание на цвета на дървесината,характерната беловина се вижда добре ,сори за качеството на снимката ,телефона и фотографа толкава могат.

Прикачен файл

Снимка0002.jpg
kendal - специалист
още дъб,хубав наш странджански :lol:

Прикачен файл

Снимка0000.jpg
badves - специалист
Колеги някой знае ли как се имитира дялани греди,аз го правя с малък флекс с диск за шлайфане на метал. :cry:
Transporterr - специалист
с тесличка, точно както се и дялкат :)
или май беше с рукан.. :?
Стефко - специалист
С рукан само се обелва кората.
schuldiner - майстор
С тесличка се дялкат, ама малка. Руканът също става, но за всяка работа си иска подходяща форма на острието, ъгъл на заточване, начин на теглене... Хич не ми се види просто нещо! От дядо ми имам останали десетина рукана и, да си призная, не знам кой за какво е.

badves, шлайфането не прогаря ли?
Стефко - специалист
Не прогаря, ако е с ламелен диск/от тия с шкурковите шайби/.
badves - специалист
Прикачен файл:
Photo-0361.jpg
Ами пробвам различни начини засега най оригинално става с диск за шлайфане на метал,дядо ми беше бъчвар и не може да си представите колко инструмента имаше за изработка на една бъчва.Но замина си млад и не успя да ме научи на нищто за което ме е яд много,но това е живота.Сега ще се допитвам до вас.Сега да ви покажа оригинални пирони точно от1886 година.
Стефко - специалист
badves написа:
.Сега да ви покажа оригинални пирони точно от1886 година.
От къде си сигурен, че са ТОЧНО от тая година. Имат ли сертификат, щемпел, и ли някаква друга маркировка. Това са обикновени изковани цигански пирони.
badves - специалист
Стефко написа:
badves написа:
.Сега да ви покажа оригинални пирони точно от1886 година.
От къде си сигурен, че са ТОЧНО от тая година. Имат ли сертификат, щемпел, и ли някаква друга маркировка. Това са обикновени изковани цигански пирони.
Защото реставрираме зграда строена 1886година ,и те са от там.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 14

Тема "Дървена порта за къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: