• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 14
Всички въпроси за вилата.
маречков - специалист
Стефко написа:

Пантите трябва да се поставят възможно най-близо до ъглите на вратите. Само ме притеснява поставянето на средната панта. Може след време/ако не и още в началото/ да имаш проблеми с нея вследствие на лошо регулиране.

И най-важното. Тия диагонали ги постави от вътрешната страна, за да не се виждат.
Пантите са точно на ъглите, поради точно тея съображения. Самите панти ще са със съчма, съответно ще могат да се натягат при нужда.

Диагоналите (шините) ще ги заработя в дъбови гредички 4/6 см примерно, първо че ще стане здраво и второ ще е по красиво.
Стефко - специалист
Някъде бях сложил снимка на моите панти. Минмален брой на сачмите е две. Така те се търкалят. Потърси във форума. Аз никога не правя панти с по една сачма. За мен е грешно.

Прикачен файл

P4080001.JPG
P4080001.JPG (29.31 KиБ) Видяна 5108 пъти
EDI - майстор
Градски, напречниците на вратите винаги се правят срещу пантата, която поема усилието от провисването.Това е закон при вратите.По начина, по който са на схемата, провисването е гарантирано.
Стефко - специалист
Е, не мога да се съглася с твоя закон. Убий ме, но не мога. Помисли малко, преди да пишеш отново.
EDI - майстор
100% съм сигурен.Не е мой закон, така се правят всички дървени врати.
Стефко - специалист
Тази не е дървена, а с дървен пълнеж. Но даже и да беше дървена, пак не си прав.
EDI - майстор
Избора е на маречков.
Stefan2000 - специалист
За този случай и аз мисля че адаша е прав, диагонала е железен и е натоварен на опън. Стига да е захванат стабилно в горната си част до или даже за планката на пантата.
Ако е изцяло дървен, е по-добре да е натоварен на натиск и да сочи нагоре, както казва ЕДИ.
Друг е въпроса, дали е необходимо да се усложнява конструкцията с желязо и след това скриването му или направо да се мине на втория вариант само с дървени напречници.
На тази голяма порта, пантите ще са можеби най-натоварения елемент и ще трябва да се зкрепят стабилно и към касата.
bogomilZ - специалист
маречков написа:
Здравейте!
Да се намеся и аз. Решил съм да сменям портата на къщата ми. За сега е на етап обмисляне +/-. Едно е сигурно, че ще е от дъб. Размерите на сегашната порта са 380 на 380 см.
Ето и как съм я замислил
:rolleyes: Накрая се прикачи
може ли да качиш снимка на сегашната ситуация? Тази височина 3.80 метра ме притеснява и не мисля че е нужно да се прави догоре
дъбова врата при тези размери ще ти е нужен кран да я закачиш
badves - специалист
Прикачен файл:
vrata.JPG
vrata.JPG (59.98 KиБ) Видяна 4929 пъти
Аз мисля да е разделиш на две и да добавиш още панти за всеки случай .
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 14

Тема "Дървена порта за къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: