• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 14
Всички въпроси за вилата.
stiv1961 - майстор
Мат,риала вече е закупен........ кога ли ще ги започна не знам :?

Прикачен файл

091120121941.jpg
VLADO66 - майстор
Свали го от там че ще изгние зимата :-D
stiv1961 - майстор
VLADO66 написа:
Свали го от там че ще изгние зимата :-D
Ааа, до 17 ч. ще изтрае, после на село в гаража :)
batkotony - специалист
VLADO66 написа:
Свали го от там че ще изгние зимата :-D
Да не прифане от опела...(прощавай,Стив! :-D )
stiv1961 - майстор
batkotony написа:
Да не прифане от опела...(прощавай,Стив! :-D )
Няма да има време :)
svetoslavoff - специалист
Здравей Стив,
Направи го по второто си чертежче без рамка, подобно на това от снимката на Стефан2000. Имам такава външна на поне 5г. По рождение беше без диагоналната дъска, но това лято ми се видя леко увиснала. Свалих я, с леко почукване изравних диагоналите и сложих и диагоналната дъска, с по два винта към всяка дъска, усилих и напречките да са хванати в 2точки на дъска. Послушай Владо за летящите панти, че да е лесно на булката като носи големите тави;)
stiv1961 - майстор
svetoslavoff написа:
Здравей Стив,
Направи го по второто си чертежче без рамка, подобно на това от снимката на Стефан2000. Имам такава външна на поне 5г. По рождение беше без диагоналната дъска, но това лято ми се видя леко увиснала. Свалих я, с леко почукване изравних диагоналите и сложих и диагоналната дъска, с по два винта към всяка дъска, усилих и напречките да са хванати в 2точки на дъска. Послушай Владо за летящите панти, че да е лесно на булката като носи големите тави;)
Ох, днес направих едната почти, но по моя чертеж- с рамка от летви 4/5 см. Пуснал съм ги в моята тема да не пълня тази с моите глупости :). Другата седмица продължавам.
http://www.napravisam.bg/forum/viewtopi ... 64#p460764
Прикачен файл:
65.JPG
виж моята порта.. 4 м широка на 2 висока.. от желязна каса, облечена в ламперия..не е завършена напълно....
маречков - специалист
Аз пак се събудих от зимен сън и пак мисля да почвам. Портата ще е без рамка по последно решение. Всъщност и сега е така. Предвид на това шинирането остава както съм го дал при чертежа. За времето на чуденето :lol: разгледах много стари порти, които са изпълнени именно така и провисване нямаше, няма и реглаж на пантите, едни прости порти на по 100 години с вече изгнили гвоздеи, но си се отварят затварят ..... :cool: . От рамката се отказах категорично пак докато разглеждах подобни изпълнения. Всичките рамкови врати си бяха провиснали след втората зима.
Stefan2000 - специалист
Абе незнам. Много ти е сложна портата. И с тази малка вратичка по средата, допълнително се усложнява конструкцията. Защо не я изнесеш на една страна?
Я погледни и това преди да решиш окончателно.

Прикачен файл

porta3.jpg
porta3.jpg (102.97 KиБ) Видяна 6466 пъти

Прикачен файл

porta2.jpg
porta2.jpg (101.92 KиБ) Видяна 6466 пъти

Прикачен файл

porta1.jpg
porta1.jpg (113.26 KиБ) Видяна 6466 пъти
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 14

Тема "Дървена порта за къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: