Всички въпроси за вилата.
Vanov88 - помощник
Здравейте! Искам да попитам, как може да се направи двускатен покрив с чупка? Качвам снимка на идейния проект. Моля дайте съвет, как се прави чупката при реденето на керемидите , с другата част ще се справя без проблем ,но там не ми е ясно ,как да стане.
Прикачен файл:
0B0AA02A-4EDD-45DE-B1C0-E10DA21BB08E.jpeg
naster - майстор
Ще поразсъждавам малко: освен едната столица под наклон и зарязването на ребрата под ъгъл един път при нея и втори за челна дъска... после всичко стандартно - олук, пола, фолио. Всеки първи двоен ред от летви за скарата спрямо скосяването. Тази чупка ще прорязва двойната скара и всеки следващ ред по нея ще е първи над полата/олука. Може и керемидите да се зарязват по ъгълчето, ако много надстърчат през олука, който също ще е в наклон.
gnt69 - майстор
ср яну 01, 2020 1:56 pmVanov88 написа:
Здравейте! Искам да попитам, как може да се направи двускатен покрив с чупка? Качвам снимка на идейния проект. Моля дайте съвет, как се прави чупката при реденето на керемидите , с другата част ще се справя без проблем ,но там не ми е ясно ,как да стане. 0B0AA02A-4EDD-45DE-B1C0-E10DA21BB08E.jpeg
С билен капак. Вече има сух монтаж на билото и подмазано. :partyman:
naster - майстор
И понеже не попитах... схемата е поглед отгоре и дългата линия през средата е билото?
шоп - майстор
ср яну 01, 2020 4:17 pmnaster написа:
схемата е поглед отгоре и дългата линия през средата е билото?
Мерните единица каква ли ще е? Сантиметри ?!
Vanov88 - помощник
ср яну 01, 2020 4:17 pmnaster написа:
И понеже не попитах... схемата е поглед отгоре и дългата линия през средата е билото?
Да точно така е
Vanov88 - помощник
ср яну 01, 2020 4:21 pmшоп написа:
ср яну 01, 2020 4:17 pmnaster написа:
схемата е поглед отгоре и дългата линия през средата е билото?
Мерните единица каква ли ще е? Сантиметри ?!
Да в сантиметри е
chapara - майстор
ср яну 01, 2020 5:57 pmVanov88 написа:


Да в сантиметри е
Е какъв е тоя покрив 9 кв.м. :?
Да не е къщата на кучето :-D
ky-kyy - майстор
Кокошкарник навярно :lol:
Мене, друго ми е интересно, що в такава форма? Аз съм привърженик на простите неща - квадрати, правоъгълници...Вярно, сигурно издава скучната ми натура, ама се прави лесно и става здраво и стабилно, без излишно усложняване на живота.
Vanov88 - помощник
ср яну 01, 2020 6:01 pmchapara написа:
ср яну 01, 2020 5:57 pmVanov88 написа:


Да в сантиметри е
Е какъв е тоя покрив 9 кв.м. :?
Да не е къщата на кучето :-D
На кучето е по-голяма. Тази е за мен. :-D

Тема "Покрив на два ската с чупка?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: