Всички въпроси за вилата.
romanpm - майстор
hitrov.lbbg написа:
Искам да попитам Stanimir62 как изкарва пръста след работа с "НЕФТОТЪРСАЧКАТА" ?
С показалец , някои така го правят от носа :? :lol: извинявам се за спама :roll:
stanimir62 - специалист
hitrov.lbbg написа:
Искам да попитам Stanimir62 как изкарва пръста след работа с "НЕФТОТЪРСАЧКАТА" ?
Извинявамсе за късния отговор.Материала пада като я удариш в някое трупче или дъска.А дупката остава чиста.Незнам дали споменах ,че се налива съвсем малко вода и тогава се върти и натиска.Елементарно.А този дето си бъркал в носа най вероятно само това може
bulhomes2 - майстор
Сега да видим дали ще мога да го обясня....

Правилна четериъгълна призма с височина на стената ~40 см и основа ~6 см. За основата срещуположно на призмата е заварена тръбата за въртене на свредела. От стените призмата има само 2 срещуположни. Горната основа на призмата се трансформира във вид на двата срещуположни ската на четирискатен покрив. Двата "ската" се разполагат под лек ъгъл, така че да се оформят режещи ръбове, които се заточват. При навиване пръстта се събира в призмата...
Johny - майстор
Точно такъв ползвам и аз. Ако се сетя, ще го снимам.
vonam - помощник
Johny написа:
Точно такъв ползвам и аз. Ако се сетя, ще го снимам.
От обясненията горе-долу се добива представа,но снимката няма да е излишна :?:
ebahti - майстор
Най елементарното решение-прай дупка 50см за 2,3мин.Кучката помага-затва е кална :-D

Прикачен файл

Изображение003.jpg

Прикачен файл

Изображение002.jpg
schuldiner - майстор
ebahti написа:
Най елементарното решение-прай дупка 50см за 2,3мин.Кучката помага-затва е кална :-D
Това го видях при един колега от форума и много ми хареса. Правено беше от права лопата - сряз надлъжно на лопатата, две дупки със свредло да се ограничи сряза (да не се цепи метала) и двете половинки се огъват с нагряване като на твоите снимки. После леко усилване при сапа. А аз вкъщи се мъча с разни винтообразни...
Между другото, това с по-голямата дупка вади и камъни, стига да влизат в отвора. А повечето други инструменти не могат.
Johny - майстор
Ето и моят инструмент:

Прикачен файл

1.jpg

Прикачен файл

2.jpg

Прикачен файл

3.jpg
milen56 - специалист
Е с такива, като последните две направихме дупка 8 метра от дъното на пресъхнал кладенец, който е дълбок 6м и изкарахме вода, общо 14м. Много са зли и стават за дълбаене.ОБАЧЕ хамалогията е голяма.
inkovsv - специалист
Въпрос към Johny и Romanpm,които имат свредели.Интересува ме стъпката на винта.

Тема "Как се прави земеделски свредел?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: