Всички въпроси за вилата.
kabalero - напреднал
Здравейте, имам вила 67 квадрата и проверих по много фирми за изграждане на въздушна риза, но искат много големи суми и цените са им неразделни от облицовката...Нямам знания по топлотехника и се надявам с ваша помощ да мога да я направя сам, ако не е толкова сложно...
Дневната, в която ще бъде камината/ на мястото на старата печка/ е 5.85 на 3.26 на 2.70 височина и други две спални/едната от които е на гърба на камината/, с размери 2.95 на 3.07 на 2.70 височина.

Прикачен файл

IMG_3342.JPG
Transporterr - специалист
ако не си се занимавал с железарски работи и не си виждал/експоатирал подобна риза отблизо е трудно.
От друга страна ако си правил такива неща нямаше да питаш.. :)
С което искам да кажа, че не е нещо което да се обясни в две изречения на някой който не правил подобни работи.
Ако е въпрос да се подбутне някой който просто не знае подробностите -ОК за това е форум, но да се изнасят лекции ..мисля че не е училище :cool:
Вероятно и това е причината всеки да си търси възнаграждение (къде морално, къде парично) за знанията, уменията и информацията.Твърде много се изучи тоя народ да строи по форумни магьосници и врачки.
.. форумна отговорност до сега не съм видял как се носи.Виждал съм всякакви други неща да се носят от форумци, но това -НЕ!
Иначе по темата- въздушната "риза" представлява метална кутия, която задържа и насочва въдуха, който се затопля главно около металната камера. Всякакви форми и видове може да бъде, стига да изпълнява основното си предназначение! :)

Изображение

ето то една снимка на камина с въздушна риза на сравнително известна столична фирма
Последна промяна от Transporterr на ср фев 23, 2011 9:11 am, променено общо 1 път.
fotenliev - специалист
значи аз си купих камина за 860 лв.от баумакс сам си направих въздушната риза пуснах си тръби да ми топли горните две стаи след като я направих комшията и той си купи камина ама по малка пак от баумакс 500лв майстор му я прави направи въздушната риза с ютонг колкото камината и на горния етаж му е африка при минусови температури вънка

Прикачен файл

1 (610).jpg
1 (610).jpg (58.8 KиБ) Видяна 15811 пъти

Прикачен файл

1 (605).jpg
1 (605).jpg (70.07 KиБ) Видяна 15811 пъти

Прикачен файл

1 (603).jpg
1 (603).jpg (60.5 KиБ) Видяна 15811 пъти

Прикачен файл

1 (589).jpg
1 (589).jpg (58.21 KиБ) Видяна 15811 пъти

Прикачен файл

1 (587).jpg
1 (587).jpg (65.49 KиБ) Видяна 15811 пъти
fotenliev - специалист
ето един модел най добре хвани някакъв майстор твоята е малко сложна задължително остави и тръба под камината която излиза отвънка на къщата за да може да дърпа студен въздух

Прикачен файл

large_20070917090341[1].jpg
large_20070917090341[1].jpg (112.3 KиБ) Видяна 15810 пъти
fotenliev написа:
значи аз си купих камина за 860 лв.от баумакс сам си направих въздушната риза пуснах си тръби да ми топли горните две стаи след като я направих комшията и той си купи камина ама по малка пак от баумакс 500лв майстор му я прави направи въздушната риза с ютонг колкото камината и на горния етаж му е африка при минусови температури вънка
Здрасти колега можеш ли да ми изпратис снимки да видя камината и от къде да си я закупя

Тема "Изграждане на камина с въздуховоди" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: