• 1
  • 2
Всички въпроси за вилата.
stenmark - специалист
Това за плъзгащите врати и аз много го харесвам като вариант.Само цената нещо не ми харесва.Имам един френски прозорец с размери 3.0/2.40 и се чудя с фолсваген ли да е или нещо друго.Ако някой има идей нека сподели.
velsi - Почетен майстор
Колега отделих питането ти в отделна тема, за да не се спами другата тема. Ако имаш някакви възражения или искаш нещо да се промени - кажи.
ArturDent - Почти Безобиден
Фолксвагена се затваря по-плътно, но цената е умопомрачителна.
Доколкото си спомням, качествения обков е 1000+ лв.
bulhomes2 - майстор
Най-добре уплътнява и оставя голям светъл отвор тип "хармоника". Там пък цената е около х2 спрямо фолксфаген-а
comunikator - специалист
Фолксвагена уплътнява по добре от хармониката.
Хубав обков е Шуко,Мако и Сигения. Даже Сигения правят обкова за волксваген на Мако само на капачките пише Мако и според мен това е доста приличен обков.
Цените варират от 120 лв до 1800 лв може да има и по скъпи,но аз не съм работил с такива.
За 120-180лв е турското Геу
Около 600-700лв е Сигения,а Шуко е доста по скъп.
Турския вариант както се досещаш не е за препоръчване.
Сигенията и дават 10 години гаранция и 200кг натоварване на крилото има по 7мм реглаж във всички посоки.
Задължително е вътрешният обков на крилото да е тип-секюрити и да покрива цялото крило от всякъде,че какви измишльотини съм виждал :roll:
stiv1961 - майстор
Ето един ,,фолксваген" на ,,siegenia"-12 м обща дължина,размер на едно крило-2,50 х 2,50.
pavkatay - майстор
stenmark написа:
Това за плъзгащите врати и аз много го харесвам като вариант.Само цената нещо не ми харесва.Имам един френски прозорец с размери 3.0/2.40 и се чудя с фолсваген ли да е или нещо друго.Ако някой има идей нека сподели.
Ами тя цената на плъзгането ,ако не ти харесва, то на прозореца с механизъм'фолксваген' съвсем няма да ти се понрави. Както е писал колегата по-горе -само цената на обкова от доставчик е колкото цялото ти плъзгане.
Освен това ,ако е жилищно помещение алуминиевото плъзгане го забрави-минаваш на вариант плътно затварящи си (ПВЦ) с нормално отваряне или 'фолксваген'.

пп Има турски механизми 'фолксваген' на прилична цена- около 400 лв с 10 години гаранция и много добро качество.
Става въпрос за Vorne . А обкова GU е най-скапания ,който съм виждал- не съм работил с него, но всички повредени механизми,които съм виждал и подменял са все от тази марка.
zvetomil - специалист
То и Фолксвагена е тип плъзгане ,за Пвц дограма се използва.Затова при него има плътно затваряне.
comunikator - специалист
Има и фолксваген за алуминий - слагал съм знам!
ArturDent - Почти Безобиден
stiv1961, това на снимката май не е чист "фолксваген".
  • 1
  • 2

Тема "Плъзгане или "фолксфаген"?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: