• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 27
Всички въпроси за вилата.
SEV - специалист
Привет на всички времето се стопли и си търся работа,та искам да направя барбекю с пещ.Преди да сте ме захапали да ползвам търсачката искам да кажа че съм прочел всички теми във форума.Площадката на която искам да започна да градя е с размери 2 на 2 метра.Купих 250 огнеопорни тухли и 20 полудъги за сводовете(евентуално).
Молбата ми е следната нека някой компетентен да ми даде схема или чертеж на такова нещо който аз да приложа,защото не искам да бъде на принципа проба грешка.Нямам много време да чета литератури и да се мъча да откривам топлата вода.Барбекюто с пеща искам да задоволи нуждите на семейството ми и приятелите ми(за около 15+ души)и ако може пеща да е насрещно разположена.Ако някой сподели с мен било чертеж или някаква схема за такова съоръжение ще бъда безкрайно благодарен.
bulhomes2 - майстор
Правил съм такова и работи перфектно. Има снимки на http://www.livadeto.com но не знам дали точно ще видиш как е направено. Основата на пещта направих с тухли от акумулиращи печки. Не че се прави така, но ми изпаднаха за 10 лв. Според майстора, който ми прави пещта основна грешка е тя да се прави от огнеупорни тухли. Идеята е тухлите не да изолират, а да запазят температурата в себе си за по-дълго време. Моята е с 2 димни отвора отзад, които при печенето се затапват. Правих си експеримент и да не отварям задните отвори и пак се опалва добре пещта, така че не съм убеден от тяхната нужда. За размерите си вземи първо тава и я прави малко по-голяма от нея. При мен пред отвора на пещта ми е барбекюто. Нарочно го направих по-голямо за да мога да вкарам и чеверме там. Удобството е че огъня за чевермето разпалвам в пещта и от там си дърпам жаравата. 2 пъти съм се пробвал с чеверме и двата пъти агнето отиде в тавата в пещта - много е удобно, че като видиш, че не става чевермето - пещта ти е готова...
SEV - специалист
Колега bulhomes2 би ли дал някакви параметри ,размери на барбекюто и пеща.
bulhomes2 - майстор
Разстоянието между тухлените стенички за чевермето помня че беше около 130 см. Другите размери дано да не забравя в неделя да ти ги мерна.
SEV - специалист
Ще ти бъда благодарен.
искам и аз да ползвам темата на колега за да не пускам нова, изчетох доста за барбекю+пещ даже си харесах и модел с един общ комин,питането ми следно задължително ли е на пеща да има вратичка защото видях такива и без вратичка,между другото няма да печа агнета(ако това е от значение)
SEV - специалист
Дайте колеги идеи за барбекю с пещ с общ комин.
аз правя това от снимките,намерих снимките в форума само че едно не ми е ясно трябва ли да има врата на пеща?

Прикачен файл

006.jpg

Прикачен файл

004.jpg

Прикачен файл

003.jpg
003.jpg (98.72 KиБ) Видяна 61778 пъти
bulhomes2 - майстор
С пещта се работи като се запали огън в нея за час - два - докато се напече яко. Хората казват - "докато вкараш вестник в нея и той се самозапали от температурата на стените". Тогава огъня и жарта се вадят (аз го правя в количка и като го загася с вода се получават дървени въглища). Вкарва се тавата, затваря се вратата и ако не е плътна е добре да се обмаже. Често съм виждал и плоча за врата - пак става. Тавата стои поне 3 часа в пещта (аз я оставям 4). Та без врата няма да стане.
bulhomes2 написа:
С пещта се работи като се запали огън в нея за час - два - докато се напече яко. Хората казват - "докато вкараш вестник в нея и той се самозапали от температурата на стените". Тогава огъня и жарта се вадят (аз го правя в количка и като го загася с вода се получават дървени въглища). Вкарва се тавата, затваря се вратата и ако не е плътна е добре да се обмаже. Често съм виждал и плоча за врата - пак става. Тавата стои поне 3 часа в пещта (аз я оставям 4). Та без врата няма да стане.
за какви плочи си виждал,че аз имам от тези каменните от едно време дето са било по покривите с тях да ли ще стане,а ти за агне казваш че стой 4 часа нали?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 27

Тема "Барбекю с пещ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: