Всички въпроси за вилата.
ebahti - майстор
complast написа:
И кво праиме?Спираме топлината към стаята! И я принуждаваме да бега през комина!Има една наука -термодинамика се казва!
Па прочети от нея нещо.
Излагаш се -топлината не бяга от стаята -а излиза от точно определено място което може и да е съседната стая,и не прогаря гипсокартона. Снимката е произволно взета от нета

Прикачен файл

proces-na-izgrajdane-na-kamina.jpg
proces-na-izgrajdane-na-kamina.jpg (61.69 KиБ) Видяна 9490 пъти
sh^dow - напреднал
Да питам,дали гранитогреса става за облицовка на горивнакамера/?За дъното по-точно.
Окака Чука - специалист
Гранитогреса става за облицовка-проблеми няма!
Това е моята камина в процеса на строежа и (снимките са стари) :-D
Облицовката и я направих от итонг, гранитогрес гипскартон...
От един месец веееече живеем в тази къща, а камината от тогава до сега не е спирала да работи-на гранитогреса нищо му няма.

...ще пусна някоя нова снимка на камината...

Прикачен файл

PictureWizard 001.jpg
PictureWizard 001.jpg (103.35 KиБ) Видяна 9407 пъти

Прикачен файл

IMG_1268.JPG
IMG_1268.JPG (79.84 KиБ) Видяна 9407 пъти
EDI - майстор
Става греса, но важно е с какво лепило е залепен.ползвай висок клас флексово за грес.От СМ 16 нагоре.
sh^dow - напреднал
За облицовката ясно,че става ама аз почвам сега една зидана камина ,та искам вътре в огнището да го сложа.Днес намерих 2 стари акумулиращи печки и събрах 80 тухли,така че всичко вътре ще е с тях.Като стане ще кача снимки.Весели празници :supz:
Мунчо - специалист
kamen_panayotov написа:
Под камерата е с плътен итонг 30 см блокчета, достраша ме кухо да го правя , доста е тежка около 160-170 кг е, отляво остана достатъчно място за дърва.
Проблема е, че няма да осъществявате добра въздушна конвекция, това може да създаде проблем с камерата, респективно с всичко останало. Въздуха от долу е също толкова важен, колкото и този от горе.

Изображение

Изображение
Последна промяна от Мунчо на пет яну 13, 2012 10:42 pm, променено общо 1 път.
crez - майстор
Защо кюнци от неръждавейка, емайлираните не вършат ли същата работа. Имам и един въпрос-защо толкава бързо ми се запълват емайлираните кюнци на печка-котел със сажди. На две седмици чистя кюнци.
bigdragon - майстор
crez написа:
....защо толкава бързо ми се запълват емайлираните кюнци на печка-котел със сажди. На две седмици чистя кюнци.
Мокри дърва и/или ниска температура на димните газове на изхода от печката. Обикновено се получава при преоразмерен котел или камина.
sh^dow - напреднал
Какво гориш-дърва или въглища?Мокри дърва или конденз.
crez - майстор
sh^dow написа:
Какво гориш-дърва или въглища?Мокри дърва или конденз.
Само сухи дърва габър и по малко донбаски въглища.

Тема "Как си направих камина 2" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: