• 1
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
Всички въпроси за вилата.
bulhomes2 - майстор
Чирачето се казва Стефан.
badves - специалист
Прикачен файл:
naves3.JPG
Прикачен файл:
naves2.JPG
Всяко коледно пожелание може да се сбъдне
Kokar - специалист
Лятото идва...
badves, покажи накоя снимка. Какво започваш сега...?
bulhomes2 - майстор
badves написа:
Всяко коледно пожелание може да се сбъдне
Адаш, ако си пожелаваш покриви, може и да се сбъдне. Ама с Памела Андерсън не се получава.

ПП, Викам ти адаш, щото и на мен ми викат бат Вес (от Веско)...
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
- Мили Дядо Коледа, бях ти поръчала розово Бентли, но ти не изпълни желанието ми! С уважение: Памела Андерсън...
- Мила Памела Андерсън, трябва да ми благодариш, че не изпълних желанието на бай bulhomes2! С уважение: Дядо Коледа...
bulhomes2 - майстор
Тшшш булка. Ти си първата, дето ми вика "бай". Шма прощаваш, ама есенска ще направя 45, ма се чуФствам като на 25, та това "бай".. малиии... Продължавай да ми викаш "бай" и почвам да ти викам "лельо".


ПП. Шегувам се. Да не си помислиш, че нямам чувство за хумор. На всеки е ясно, че вместо "14 милиона мъже" си ме "бай"-нала...
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
bulhomes2 написа:
Тшшш булка. Ти си първата, дето ми вика "бай". Шма прощаваш, ама есенска ще направя 45, ма се чуФствам като на 25, та това "бай".. малиии... Продължавай да ми викаш "бай" и почвам да ти викам "лельо".


ПП. Шегувам се. Да не си помислиш, че нямам чувство за хумор. На всеки е ясно, че вместо "14 милиона мъже" си ме "бай"-нала...
Аааа, нимой така! Помня аз, какво е мъж на 45 :-) :-) Това "бай" си е към вица, ама май го пресолява :-)
Жив и Здрав! (и Прав и Корав!)
Като дялан камък (да съм у темата)
Stefan2000 - специалист
Понеже хората питат, още няколко думи в темата за каменни зидове. Дано не се повтаряме.
Първо. Поне внимателно разглеждане, ако не четете английски, на книжката в линка, който съм постнал по-горе. Поучителна е, ако не друго.
Ето и една снимка от мен, как не трябва да се строи, защото...
Виждате как се е разпаднал зида.
Преди 2-3 години, щяхте да си кажете, строили са го стари майстори, знаели са какво правят, по-добре да но го пипаме. Едно поясче отгоре, и заспива.
Но виждате как е строен. Някакви камъни за лице от двете страни, а по средата боклук. Няма напречни камъни, няма пояси от греди.
Така че не знаете какво може да ви очаква. Преди да се доверите на стария зид, трябва много добре да го огледате, а и да имате известна доза късмет.
При мен, за съжаление не беше така, но странното е че видях и други зидове в селото, разпаднати по този начин.
Показвам и още една снимка на зид, който обаче е строен сраавнително разумно.
Вижда се че въпреки че е полегнал от слягане, се държи. Благодарение на това че са използвани по-големи камъни, и са кръстосвани и в дълбочина.

Прикачен файл

P1090051.JPG

Прикачен файл

P1090049.JPG
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Stefan2000 написа:
П... но странното е че видях и други зидове в селото, разпаднати по този начин.
...
Обикновено в едно село си има един-двама майстори. С различен майсторлък... Та кой когото е случил
badves - специалист
Прикачен файл:
vrata.jpg
vrata.jpg (57.17 KиБ) Видяна 2147 пъти
  • 1
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33

Тема "Ограда от дялан камък" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: