• 1
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
Всички въпроси за вилата.
joro1968 - специалист
Имам такава брадва ама струва пари :lol:
Виси гордо окачена на стената в работилницата
crez - майстор
n_a написа:
crez написа:
Stefan2000 написа:
Надявам се, да я снимаш и покажеш
Бива, ако не забравя :lol:
badves - специалист
Прикачен файл:
CAM00215.jpg
Прикачен файл:
CAM00216.jpg
Северната страна е готова, почвам чешмата.
timo1 - специалист
Голям си мераклия,евала!
Здравейте,

Аз съм нов във форума и попаднах тук, защото искам да направя една стена (суха зидария) от камък.

Предпочитам гранит, в краен случай може камък, от който секат тикли за облицоване.

Та въпросът ми е дали знаете около Пловдив къде мога да намеря на сносни цени гранит или подобен камък за суха зидария.

Благодаря предварително за отговорите!
badves - специалист
qwer40 написа:
Здравейте,

Аз съм нов във форума и попаднах тук, защото искам да направя една стена (суха зидария) от камък.

Предпочитам гранит, в краен случай може камък, от който секат тикли за облицоване.

Та въпросът ми е дали знаете около Пловдив къде мога да намеря на сносни цени гранит или подобен камък за суха зидария.

Благодаря предварително за отговорите!
Имам камък гранит около 10 кубика колко ти трябва?
themask - специалист
A! Badves, ако имаш излишен камък казвай! Аз също търся от сума ти време за подобни изпълнения.
здравейте!
предстои ми ремонт на ограда и вратата до нея
какво бихте ме посъветвали да търся - питам за камък, майстор, обработка на дървото?

благодаря предварително

Изображение

Изображение

Изображение
Stefan2000 - специалист
Ами какво да ти кажа.
За тези зидове, а и за обработка на дървото вече се понаписа доста. Не е както преди няколко години.
Като гледам, бих те посъветвал да търсиш камък като този с който е работено, за да не се получи разностилие в материала, защото и това се забелязва. В края в който е къщата, надявам се се работи само с такъв камък, така че разтърси се.
Ако пък не откриеш, различният камък го ползвай за стена под ъгъл, така че да не се омешват камъните на една стена.
За майстори, последната информация която имам, беше някъде по 60лв. кв. м. за двулицев зид. Но нещата може да са се променили.
Това дърво което ще ползваш на открито, най добре го импрегнирай с-у гниене и паразити в автоклав. не е много и няма да ти оскъпи кой знае колко, на фона на цената за работа.
Ако не ти се занимава с автоклав, оставаш на мазане. По избор с химиите които се продават, или горяло масло.
Само че за маслото, напоследък гледах една технология, която уж са измислили японците. Обгарят дървото първо с газова горелка. След това свалят саждите с телена четка. После мажат, и пак нагряват за по-дълбоко проникване. Аз съжалявам, че навремето не го знаех това и не прогорих моя материал.
https://www.youtube.com/results?search_ ... сины+огнем

Може ли снимки и на къщето :roll:

П.п. М-у другото този камък много ми харесва.
Ако ще зидаш с бетон, а не суха зидария, като разбутате зида, виж дали навремето не са се минали и да са набутали за пълнеж пак такива хубави камъни. Ако имаш този късмет, сортирай всички такива хубави камъни на една страна, за лицеви. А пълнежа си го направи с каквито и да е боклучави парчетии.
Друг вариант за икономия на камъка. На всички видими страни на зида ползвай този камък. А там където няма да се вижда, заради храсталаци, постройки и пр., ползвай друг камък.
Въобще, варианти разни.
Също така, ако ще зидаш с бетон, дървото ще има по-скоро декоративен ефект, защото то се ползва при сухите зидарии, най-вече за да изравнява слоевете камъни, и да разпределя напреженията.
А за фугиране, твой избор. Някои харесват бял цимент. На мене малко не ми се вързва. Въпрос на вкус.
благодаря за насоките, ще се чете още
това с горелката не знам как ще убедя някой, че е безопасно :evil:
Stefan2000 написа:
Може ли снимки и на къщето :roll:
може само една :mrgreen:
много ми е слаб нета тук, другата седмица ще сложа още, че и за къщата ще питам след оградата

Изображение
  • 1
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33

Тема "Ограда от дялан камък" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: