Всички въпроси за вилата.
LazarGanev - "Велик майстор"
Джони, не се заяждай, не съм обидил човека с нищо. Спора ми беше с tretre, който твърди, че с този проект може да се строи, а то не може, няма какво да подвежда хората - някой може да хване влака от Силистра или от Каспичан, като си мисли, че ще ...(такова) дявола във въздуха. Ми не става. Който иска мога да му дам да си копира от моя проект, който си е редовен, с печати на проектанта, на надзорна фирма, даже и с печат на общината. Има архитектура, конструкции, ел., ВиК, верт планировка, ПБЗ, геодезия :shock:
Johny - майстор
Tъй де, това го разбрахме. Ако не бях си счупил копитото :lol: , бих го взел, дори само защото ми е интересно оформлението, разчетите пък и някоя идея би била от полза.
Хайде да спрем до тук, и без това някой вече му е намерил приложение.
tretre - специалист
Стига си джвакал тоя подпис на архитекта. За малко долари всеки ще се разпише. Те нотариусите ще те купят и продадат, та архитектите.
Официално ще се извиня на всички засегнати от моите изказвания и ще внеса малко светлина по въпроса.
След 1980 година има някой промени които засягат проектирането и строителството на сгради и съоръжения. Например 12 см. стоманобетонови греди бяха премахнати като конструктивен елемент.
Всички сгради, които се строят от 1983 г. насам, са правени да издържат на 9-а степен по скалата на Медведев, което грубо е около 7,3 по Рихтер. Преди тази година за изчислявани за 8-а степен.
Всички типови проекти на къщи които са разработени във фаза технически проект НЕ ВКЛЮЧВАТ:

Енергийна ефективност;
Авторски надзор по част архитектура;
Авторски надзор по част конструкции;
Външни връзки към проекта по част Електроинсталации;
Външни връзки към проекта по част ВиК;
Проект за озеленяване;
Геоложки и хидроложки проучвания на терена;
Геодезическа снимка и вертикална планировка.
Освен това:
В проекта електро едва ли ще има ДТЗ и трижилен кабел/с отделно заземяване/.
Във ВиК проекта тръбите ще са оразмерени като поцинковани, а канализацията - каменинови тръби.

Все пак ако някой се влюби в проекта, може да го занесе в някоя проектантска фирма и да си поръча проект като този.
Стефко - специалист
tretre написа:
Все пак ако някой се влюби в проекта, може да го занесе в някоя проектантска фирма и да си поръча проект като този.
Нали си наясно, че където и да отидеш, архитектите и проектантите са си една мафия. Имат типови проекти, и те убеждават да избереш именно тоя, щото е най-удачен за твоите нужди. Поддържат си връзките с общината, и държат именно те да ти помогнат, като го внесат лично. Сещайте се защо? Следва копи пейст, и си готов. Нищо, че това е може би дипломната му работа от средното образование. :lol: . Даже при мен бяха пропуснали да променят имената на инвеститора и населеното място. ЦИРК, и ИЗЛАГАЦИЯ ОТ ТЯХНА СТРАНА. Даже не ми се извиниха наглеците.
Здравейте. Първо искам да отбележа, че типовите проекти не са отживелица, а все още важат с пълна сила. В момента и на мен ми е нужен именно такъв за вила, или както е по-правилно "еднофамилна сграда". Моля ако някой има нещо подобно нека ми пише едно лично и ще му се обадя. :)
blue_g - специалист
и аз търся типов проект на къща :)
VLADO66 - майстор
blue_g написа:
и аз търся типов проект на къща :)
Има маса сайтове за готови проекти,просто пишеш в гугъл "готови проекти".Ето ти един пример http://ispdd.com/projects_standardprojects.php?lang=bg Ей това къще ми е любимото/но с леки промени/ http://ispdd.com/standard_project_detai ... g=bg&id=15
пон яну 02, 2012 10:23 pmStefan2000 написа:
Все пак има и хора които се интресуват. Затова ето 2 произволни снимки.
Колкото до начина на даване, направил съм така за да е удобно и на мен и на човека който би го взел. Ако желаете може и след 20ч. от Подуяне?
Аз се интересувам.
kr1100 - майстор
нед юли 31, 2022 1:54 amhristov.ag написа:
...Аз се интересувам.
Получаваш приз археолог. т
1. Даде живот на тема отпреди 10 години.
2. Отдавна много отдавна няма такива неща като типови проекти.
3. Плащаш си за проектите на лицензирани проектанти , геоложко проучване на терена .и и.. ,удобрение на тези 10-12 проекта

Тема "Подарявам типов проект за вила" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: