Всички въпроси за вилата.
romanpm - майстор
Купувал съм от производител наблизо / Мина Черно море -Бургас / течен пластификатор / http://www.elispools.com/plastifikator- ... astiproof/# / който уплътнява бетона и е водонепропусклив доволен съм , интересно е че бетона става като живак , трудно се задържа :)
chano3891 - специалист
а дали сместа от цимент и фасаген би издържала на перилни препарати тоест да може да се перат килими върху тях.
Фло - специалист
chano3891 написа:
а дали сместа от цимент и фасаген би издържала на перилни препарати тоест да може да се перат килими върху тях.
Ще издържи ,защото всички перилни препарати са неутрални или близки до неутралната стойност на рН.
Циментовите изделия се влияят от киселини наведнъж при концентрация от 5 % и нагоре,особено от солната киселина.

По отношение на предлагания по-горе пластификатор моето виждане е следното.Действието на пластификатора се основава на намаляване на повърхностното напрежение на водата, както сапуна или верото,вследствие бетона се прави с по-малко вода и се уплътнява по добре до степен,че може да стане и водонепропусклив.Това обаче не помага на циментовите пътеки по темата.Бетона изложен на външни атмосферни условия се разрушава от взаимодействието на дъждовната вода и въглеродния диоксид от въздуха,които образуват въглена киселина и макар нетрайна прави язви по повърхността.Зимата се пълнят с вода,замръзват и стават по-големи и така се получава озъбването на бетона във времето-милимунт по милимунт до сантиметри.Идеята за фасагена е в смолата, която съдържа и която не се влияе от киселини и устойчивостта е по-висока и удобство за направи си сам.Иначе си има купешки импрегнатори за бетон,обикновено са на основа съединения на силиция,които вършат тази работа с киселинната устойчивост на бетона и се предлагат в големи разфасовки за професионално използване.
chano3891 - специалист
мерси Фло :drinkers: наздраве
Gerald - помощник
Препоръчайте нещо което да намажа профилактично върху бетоновите пътеки. Искам да ги запечатам преди зимата, за да не се отворят/ разширят шуплите. Засега съм се спрял на това
http://www.tashev-galving.com/files/spe ... ZO2540.pdf
Здравейте :) Пред къщата имам около 50кв.м бетонена площадка.Преди 3 години се прави и дойде реда да се покрие с нещо.Изронена е повърностно на места (може би от честите игри на тенис на маса :finga: ) ,иначе зимите не е сипвано сол .Нямам финансите в момента да покрия цялата квадратура с гранитогрес ,ще покрия само пред антрето около 15кв.м. ,другите 35кв.м. купих изкуствена трева на промоция 6,9лв/кв.м. Ясно ми е,че това е нисък клас и няма дренажна система и се чудя дали трябва да заздравя изцяло бетонна площадка и тогава да положа тревав
та и гранитогреса или директно да я разтилям като ще е я отрежа по продължение на отводнителната шахта която досега си вършеше работата доколко се може на голия бетон . Прилагам няколко снимки на сегашното състояние на площадката и ще се радвам на вашите съвети и предложения : дали да слагам директно тревата и 2-3 години да карам с нея или да слагам заздравител(и все пак бюджетен вариант) на бетона и тогава тревата. :)
Прикачен файл:
cs.jpg
Прикачен файл:
31232.jpg
31232.jpg (43.12 KиБ) Видяна 5371 пъти
Прикачен файл:
454.jpg
s_s1 - специалист
Някой вече изпробвал ли е системата с фасагена и какви са отзивите?

Тема "Защитно покритие на циментови пътеки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: