• 1
  • 2
Всички въпроси за вилата.
SEV - специалист
Здравейте,искам да направя един гараж с така наречените "сандвич панели",но не можах да открия схема на изискванията на металната част.Размерите на помещението ще е 7,8м на 5м и 3м височина.Покрива смятам да е едноскатен,да има стоманени греди120/60/4 през метър и столици пак на всеки метър.
Питанката ми е следната това достатъчно ли е или трябва да бъдат по на гъсто,за стените смятам да приложа същата схема.Мерси в аванс.
Стефко - специалист
Тук ще получиш различни отговори. Най-добре потърси някой конструктор по метални конструкции.
SEV - специалист
Стефко написа:
Тук ще получиш различни отговори. Най-добре потърси някой конструктор по метални конструкции.
Но все пак,едва ли няма колеги които се занимават професионално.
puh4 - специалист
Увеличи размера на гредите.
SEV - специалист
puh4 написа:
Увеличи размера на гредите.
Само толкова ли.Какъв да бъде размера,през какво растояние да бъдат,на каква дебелина?
Стефко - специалист
puh4 написа:
Увеличи размера на гредите.
Това пък въобще е излишно. Може да се направи с ферми. При моята къща всички носещи конструкции са с размери 80/40/4. Съответно включени във ферми.
pet.kan - специалист
http://www.metecno.com/Product/roof/Tra ... et_g4.html
това е пример за покривен панел - на този сайт има инструкции ПДФ за всички видове панели, монтаж и довършителни аксесоари
stiv1961 - майстор
pet.kan написа:
http://www.metecno.com/Product/roof/Tra ... et_g4.html
това е пример за покривен панел - на този сайт има инструкции ПДФ за всички видове панели, монтаж и довършителни аксесоари
Той монтажа на панела е ясен. На сайта по- долу даже е на български, но металната конструкция иска малко изчисления :?
http://www.technopanel.com/
STO-YAN - специалист
Колега SEV, най-спокоен ще си с изчисления от конструктор /със заплащане/ или познат-разбиращ от конструкции /без заплащане или частично такова/. Метални или стоманобетонови колони в четирите ъгъла+две колони на 7,80 размера и една
по средата на 5-те метра. Ферми за покрива. Всичко това го облицоваш с панели. Където искаш оставяш врати и прозорци.
Важно е да ти изчислят покрива, да носи повече снежна покривка. Конструкторите това го знаят много добре.
Ако решиш да рискуваш и на своя глава го констуираш мисля, че ще си доста неспокоен всяка година със започване на зимата! Това е. Успех.
SEV - специалист
Ходих при двама конструктори,но като чуят за каква "въшка" идвам изобщо не ме отразиха,още чакам да ми се обадят(мина месец).По принцип същата конфигурация от профили на покрива е в служебния гараж,там разликата е че върху профилите има водоустойчив шперплат и върху него битумни киремиди и да ви кажа на големия сняг си държи :) .Ако някой знае или може да помогне с покрива да свирка -срещу заплащане.
  • 1
  • 2

Тема "Схема за монтаж на сандвич панел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: