Всички въпроси за вилата.
Spassow_lbg - специалист
Здравейте,

на Вилата имам да направя алея за колата в двора, сега е само трева и при по мокро време колата боксува и немога да я вкарам в двора или само до някъде защото има и наклон.

идеята е на се направи алея от паркинг плочи но видях че има такива пластмасови елементи като решетки които ги изполват пак за настилка за паркоплощи.

кое ще е по удачно, все пак ми се ще и визуално да изглежа добре.

Прикачен файл

plastmasowi plochi.jpeg
plastmasowi plochi.jpeg (10.07 KиБ) Видяна 21004 пъти

Прикачен файл

parking plochi.jpeg
parking plochi.jpeg (5.83 KиБ) Видяна 21004 пъти
Johny - майстор
Бетона разбира се, ако е за кола. Нямам доверие на пластмасите. За вилата бях взел пластмасови огради за лехи и след година вече се разпадаха. Има бетонови с по-тънки стени и сигурно ще е по-красиво.
schuldiner - майстор
Пластмасовите ми харесват повече, ама щом има наклон... На няколко места знам така направени паркоместа - на равното, където колите стоят най-дълго, ПВЦ-то си е ОК, ама на рампата е съвсем на сол, чак не си личат кутийките. Явно не е от атмосферните условия или от тежестта напречно на оребрението, а от усилията по наклона...
svetoslavoff - специалист
Моето мнение:
Използвай от бетонните на долната снимка, на две ивици, под следите на гумите. Тези ивици изкопай на дълбочина колкото са елементите плюс около 5см за пясъчна възглавница и малко по- широки. След като изкопаеш, мини с колата по ивиците да трамбоваш хубаво, насипи пясъка и пак трамбовай с колата. Нареждаш елементите, пак трамбоваш с колата и ако има нужда, коригираш, насипваш с пръст в клетките, райграс, поливаш всяка вечер докато изкара, после може и по-рядко.
Поздрави!
ПП Тъй или иначе клетките ще тревясат, ако искаш може да спестиш райграса и поливането.
stenmark - специалист
Едно малко доуточнение тези пластмасовите за друго, а именно там където има наклон се монтират пластмосовите да няма свличане.А бетонните да знаеш че са чупливи.Обикновенно се използват за паркинги, но равни.Ти пишеш че ще се възползваш от тях да не буксува колата,защо не си сложиш тези където им викат кокълчета.Ако не се лъжа се водиха пресовен бетон.
riki888 - специалист
И аз съм ги заглеждал тия панелчета обаче нещо не ми харесват. Опасявам се че ще повредят грайфера на гумите. Особенно ако се налага при маневри да се въртят предните гуми на място.
hidrazin - майстор
Пластмасовите са та..к.Циментовите -също.
За тия пари на квадрат ще ти отлеят бетон.
Щом е двор значи някога мястото е обработвано.Ако не стигнеш здрава основа след известно време
там където минаваш ще потъне и ще стане на канали.И почваш отначало.
:partyman:
gmgoro - напреднал
Здравейте,

Старичка е темата и незнам дали някой ще погледне тук, но имам сходна задача като Spassow_lbg и реших да драсна.
При мен обаче отдолу е X годишен бетон, които много го е валяло, и макар и все още наличен и сравнително здрав се понацепил, понаронил и т.н., денивелацията е повече от метър за 10-тина метра дължина на алейката.

Spassow_lbg как реши проблема? Удачно ли се оказа?

hidrazin как мислиш с търда основа, където потъването не е проблем (предполагам) с пластмасовите би ли било удачно? Разбира се с необходимата подложка от чакъл, геотекстил, пясък и хумус.

Благодаря ви! Както и на всички отзовали се с мнение за пластмасовите паркинг елементи.
hidrazin - майстор
Нещо не вдявам? Казваш имаш денивелация 10 сантиметра на метър и ще слагаш такива неща при условие че отдолу има бетон?
Ами че какво ще ги задържи тия работи да не се свличат надолу по този наклон? И колко хумус ще събереш в тези няколко сантиметра дебелина
на паркинг елемента? В тези 4-5 сантиметра хумус и троскот едва ли ще вирее.
Ако имаш нещо като бетонна основа, макар и напукана решението ти е настилане с естествен камък. Така си направих алеята за колата.
При мен денивелацията е по-малка - 60-80 сантиметра за 22 метра. Камък взех от Еленино до Ст.Загора. По спомен преди 3 години го взех на
цена около 4 лева квадрата без транспорта естествено. Дебели плочи около 5 см от такъв вид камък:

Изображение

:partyman:
shotik - майстор
Ето вижте как само с изчистване на тревата и заравняване ,съм положил паркинг - елементи и после засипал с изкопаната пръст и вече 8 месеца не са мръднали.
Прикачен файл:
CIMG1098.jpg
Това е снимката ,когато ги направих ,сега съм добавил още отзад ,защото не бях предвидил ,че ще отварям задната врата за инструменти и др неща.Тези елементи са с по - малки отвори и като се взимат ,е хубаво да се изчисли колко ще трябват ,защото после може да не намерите същите и да се разминават.
Намерих снимка преди полагането на елементите
Прикачен файл:
CIMG1032.JPG

Тези елементи ги купих по 5.40 лв ,за пластмасовите ,на много места са почти същата цена ,но като ги гледам на някои места или са се деформирали или са счупени и дори липсват парчета ,аз не бих си взел такива .

Тема "Паркинг плочи от бетон или от пластмасовите зелените" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: