Всички въпроси за вилата.
ivanpetrov - специалист
Здавейте, отделил съм 450-550 лева за моторна коса.Терена които ще се обработва с нея е около 3-4 декъра,трева, "остра трева", плевели,издънки и други. Двуомя се върху две търговски марки Щил FS56 и Хусгварна 128R.
Ще съм благодарен на имащите опит с такава техника ,да ми дадът савет кой от двата модела да закупя.А,ако има и други вариянти съм готов да ги съпоставим.
iivanov - майстор
Коса с такива параметри за толкова терен забрави.Работя с подобна и знам.Трябва ти машина от професионален клас,а те струват 1000 и отгоре.Вариант е,ако имаш фреза да си вземеш навесна роторна косачка.Правят ги в Сливен и им дават производителност декар на час.Струват малко над лимита ти.
ivanpetrov - специалист
iivanov
Благодаря,за съвета.
firediesel - специалист
Ако ще косиш 3-4 декара редовно с тези малките поне на година ще сменяш главата и редуктора. Според мен за такава площ е това или нещо подобно :
http://prodilar.com/prod_pict/1333195790_67_1.jpg
goshob - специалист
Здравейте,
На мен това също ми е болната тема в момента. Изчетох доста неща по Интернет и все очите са ми в ето това: http://pao.mymall.bg/products/%D0%91%D0 ... FS-87.html Има само един и то много съществен проблем и той е цената. :sad:
Има тук един колега, който предлага една доста примамлива алтернатива: http://www.argo-market.com/Products/Details/1460 Честно да си кажа, ако не беше произведена в "братската" Китайска страна хич не бих се замислил. Проблема е, че работих там преди време, усвоявах лицензно производство в местни условия и имам известна представа за какво става дума... Та във връзка с това много моля, ако някой е работил с такава коса и има впечатления, нека бъде така добър да сподели мнение. Аз лично сам почти 80% за :-D
iivanov - майстор
Ако си мислиш,че щилките не се правят в Китай,лъжеш се.В руски форум съм виждал снимка на колянов вал на щил181/резачка/с щемпъл"made in china".Собственика и също беше втрещен.
ogo - специалист
http://www.hobbytoolsbg.net/product/263 ... gbc04.html

ей това в магазина на Евромастер на Ломско шосе е 149 лв.
Според мен си е направо без пари.
goshob - специалист
Колеги,
Всичките тези "китайчета" изглеждат доста примамливо поне на теория. Мощности, въртящи моменти и всичко останало е мечта, а най-вече цената. До тук всичко е добре, само че веднага започват въпросите - колко са читави все пак, колко долнопробна пласмасотия има вложена в тях, как стои въпроса със сервизното обслужване, цената на частите и все въпроси от този род...
Та точно заради това помолих малко по-горе знаещите и най-вече имащите такива сечива да изкажат мнение, ако желаят. Не се учудвам, че марковите коси също са правени в Китай, независимо какво пише на кутията, ама все пак фирмите би трябвало да държат на името си и освен да дигат цените само защото изделието е марково, то би трябвало и да се грижат за клиентите си и основно за реномето си създавано с години.
Може и да греша, знам ли, ама ще се радвам ако някой патил сподели. :axe:
Mega - специалист
Значи да споделя. Имам моторна резачка на Щил, сега имах нужда от моторна коса, но не мога да дам пак 850 лв. Имам приятел който има китайска моторна коса RTR Max. Ползва я втора година и то доста натоварено . В началото е дала проблем, но са я оправили в серзиза още с отиването на място. От тогава не му е давала проблеми. Той ми препоръча марката като бюджетно решение. Днес бях да си купа от модела 4 в 1 (коса, храсторез, моторен трион ...) за под 300 лв. Хората имат сервиз и резервни части, което е важно за мен. От тук натам ще се радвам ако няма проблеми. Напълно осъзнавам, че не съм взел Щил за 950 лв. Да иска ми се, но не мога за всеки уред в градината да давам по толкова. Колкото до изработката, наистина малко е като играчка от зрънчо, но пък пали веднага и работи добре за сега, също и е доста тиха. Очаквах да е доста по-шумна.

Тема "Моторна коса,коя?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: