Всички въпроси за вилата.
SMITH 357 - специалист
Колеги, дайте впечатления за ултразвуковите уреди.
С капани, отрова и лепливи джаджи не става - имам мини пинчер, който се вре навсякъде. Да не взема да го похарча!
gogata1987 - специалист
Това са моите впечатления.
gogata1987 написа:
ултразвука решава частично проблема(демек само в помещението/етажа, където е устройството).
iivanov - майстор
SMITH 357 написа:
С капани, отрова и лепливи джаджи не става - имам мини пинчер, който се вре навсякъде. Да не взема да го похарча!
Тоя мини пинчер да не е кръстоска с катерица? К'во ще прави на тавана? :?
fore - майстор
И аз тавана на Вилата имам естествено Белки. Боря се с тях с голям капан за Белки. Миналата година се хванаха 4 броя.

Обаче сега се досетих че на този таван имам стъклени прозорчета и врата със стъкла.
Белките виждат добре в тъмното, но все пак е необходимо да имат някакъв източник на малко светлина за да могат да ползват обостреното си зрение.
Прави ми впечатление че изпражненията им винаги са около тези малки прозорчета които ги ползват за наблюдателници.
За това взех такера и картон и всичките четири прозорчета и вратата ги направих непрогледни.

На другият ми таван -долу в кухнята, няма светлина и стъклени прозорчета и там много рядко се качват котки, защото има голям отвор от едната страна на самият покрив. Така е конструиран. Виждал съм ги как се качват там котките. А и изпражнения на белки няма.

Вредите от Белките са големи, дори когато няма домашни животни за нападение от Белките.

Освен ескрементите по тавана и лошата миризма, те ми докараха преди години -бълхи, покрива може сериозно да бъде повреден от тях и създават шум.
Това животно е голям проблем.

Така и не откривам от къде успява да влиза тая Гад порова ?

Тази година имам дърта Белка- много хитра. Не е влизала в капана и е посрала целият таван. Може и някое малко да е родила.
Малките Белки са глупави и се хващат лесно в капана, ако има месце.
Мисля да сложа едно Яйце за тази дърта Белка в капана.

Сега изметох целият таван, затъмних го за да не виждат добре тия Порове, и мисля да напоя няколко парцала с Бензин да смърдят през лятото и да ги гонят. Имам и един спрей-Килтокс за насекоми-отвратително мирише. Та и него ще го поизпръскам на тавана. Таман и осите ще намалеят.

Предполагам че през нощта и когато е непрогледен тавана ще им е проблем на тия белки, колкото и добре да виждат в тъмното.

Вие други хитри съвети за отърваване от тая Смрад имате ли ???

Тема "Проблеми с тавана на вилата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: