Всички въпроси за вилата.
SMITH 357 - специалист
Предварително се извинявам, ако съм сгрешил раздела!
Касае се за следния проблем - имам селска къща, гредоред, мазе, етаж и таван, който не се използва. Тавана има странична капандура, но капака е паднал и си е дупка. Освен това от северната стратана стрехата е с две-три изгнили летви, та и от там си е дупка. От известно време през ноща (но не всяка нощ) някакво животно (птица) ми трополи по тавана. Горе-долу около четири часа сутринта. Та въпросът ми е следния:
1. Какво животно може да трополи - плъх, белка, сврака, малки зелени човечета и т.н.?
2. Как да го изгоня - (качването на тавана е невъзможно, аз съм 110 кг. и ме е страх да не си направя дупка от тавана до мазето). Явно първо ще затворя всички дупки. След това мога да пусна мини пинчера на жената за 24 часа, или да ме посъветвате нещо друго? Мога и да изпразня един пълнител в тавана, но дали ще улуча гадта?
Колеги извън шеговития тон, проблемът е съвсем реален, така че моля за помощ.
Благодаря!
piron45 - майстор
Значи проблема ти се решава единствено с качване на тавана или на покрива, от където е по удобно и има достъп до проблемните места. Намираш си човек /майстор/ дето е с по малко килограми и може да свърши работата.Ясно е че ще ти трябва нова капандура, след като се е продънила старата. Добре е да се прегледа и конструкцията на покрива в какво състояние е .
За животното е по вероятно да е някакъв гризач.
VLADO66 - майстор
Има ултразвукови уредчета за гонене на гадове,пробвай.
hidrazin - майстор
Щом с през нощта не е сврака или малки зелени човечета. :lol:
По-скоро е белка или плъх.Ако е плъх капани, отрова - аз взимам от тези червените гранули(пелети) в пластмасови цилиндрични кутии.
Марката мога да видя довечера.Поне със сигурност работи.Само дето няма да стане веднага а минават дни.С капаните е по-бързо ама като не можеш да се качваш да ги залагаш...
Белката ще познаеш като сложиш 1-2 яйца - много ги обича.Изчезнат ли - това е!
Против белка - ръсиш тавана с нафталин и изчезва.Ама след това запушваш дупките и си оправяш покрива защото като се измирише
нафталина пак ще се върне.Може и със капани ама нали не можеш се качи.
С куче става ама не с пинчер а някакъв териер - ще я изгони но не знам за колко.
Ако е пинчер вероятно тя ще го изгони а не той нея. :?
Успех!
:partyman:
VLADO66 - майстор
Верно-с пинчера ще направят партия и ще се пеят юнашки песни до зори :lol:
housedoktor - майстор
Според мен е белка или катерица.и двете са безопасни ,но лошата новина е ,че се провират отвсякъде .Ултразвука помага,но после като че ли свикват и не се плашат.Ако пък е плъх-от червената отрова ,би трябвало и за другите гризачи да действа .
kuger - майстор
Белката изобщо не е безопасна, визирам покрива. За година, ако не се живее постоянно, ще разтури керемидите /справка - две съседни къщи на село/.
Аз също имах наемател на тавана, ами плъх си беше. Имах неблагоразумието да оставя гаца с орехи на студено отвън, сума ти нещо пренесе горе. Оставих го без ядене и се изнесе.
На един приятел заложих лепило и примамка, но още нямам отзиви.
Белките с пиратки или куче.
kuger - майстор
Писах за белки и плъхове, ама моя проблем как да реша ?
Днес, след обед се разкуткудякаха кокошките /гледам си бройлери, щастливи/. Бягам навън и -1 петле, всъщност не минус, защото си го взех обратно от лисицата, за късмет още цяло и топло.
Та на въпроса - как да и сваля кожуха :? ? Имам вълчи капан, но ще изловя на комшиите котките :-D
piron45 - майстор
kuger написа:
Писах за белки и плъхове, ама моя проблем как да реша ?
Днес, след обед се разкуткудякаха кокошките /гледам си бройлери, щастливи/. Бягам навън и -1 петле, всъщност не минус, защото си го взех обратно от лисицата, за късмет още цяло и топло.
Та на въпроса - как да и сваля кожуха :? ? Имам вълчи капан, но ще изловя на комшиите котките :-D

Те тука работата е за Териер :)
SMITH 357 - специалист
Темата се оказа с продължение. Не съм споменавал, но къщата се намира между Брезник и Батановци, т.е. оная нощ ме тресе много здраво. Цялото село навън, слухове бродят и т.н. По едно време тихичко се отделям от компанията на улицата, минавам в задния двор и тъкмо съм се отдал на физиологично удоволствие, виждам нещо като котка. Малко по-голямо с дълга пухкава опашка. Влезе под стрехата. Та това е наемателя, предполагам белка. И за да бъде майтапа пълен в 03.00 ч. се събуждам от някакво бучене и вибриране, но в първия момент си помислих, че животното този път е прекалило с топурдията на тавана. Така ме беще обзела мисълта за него. Добре, че жената и пинчера ме отрезвиха и на подскоци се изнесохме в двора. Сега съм за ден в София и обратно в епицентъра. Ще видим дали животното е държеливо на земни трусове. Важното е, че оцеляхме.э:supz:

Тема "Проблеми с тавана на вилата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: