• 1
  • 58
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62
Всички въпроси за вилата.
nv952 - майстор
domingo61 =D> :drinkers:
Само искам да ти кажа че можеш да добавяш максимум 5 снимки към всеки коментар,а не както сега за всяка снимка една снимка отделен коментар....нищо!Ще се научиш.
Пещта е много яка...моята не се получи толкова добре. :sad:
пп Кви глупости пиша #-o Моето не беше пещ а барбекю....при това много неуспешно според мен.
domingo61 - помощник
От скоро съм във форума и има какво да уча но бъдещето е пред нас.
nv952 - майстор
Понеже си нов тук,ще си позволя да ти покажа някой неща.
1 ucp.php?i=173 Тук може да добавиш неща за теб
2 ucp.php?i=profile&mode=signature Това е подпис-ще се показва под всяко твое мнение.
3 ucp.php?i=profile&mode=avatar Аватар или снимка на профила ти...
Всичко това е по желание,но местоположението ти е препоръчително. :)
jinio - специалист
Здравейте на всички, имам един въпрос. Пещта ми е с една тръба ф50, която играе ролята на отдушник и да влиза допълнително въздух, когато гори самата пещ. Оня ден обаче забелязах, че докато гори огъня в пещта и сложа вратата, през тръбата почва да излиза огромно количество дим. Веднага естествено ме озари мисълта, че мога да го ползвам за опушване на месо и риба, като в пещта сложа малко букови и кестенови дърва колкото да разпалят малко огъня, като след това поставя от горе клони от плодови дървета, ябълки, круши, череши, тук такива са в изобилие, след това да затворя с вратата, като от време на време я по отварям за да влиза малко въздух. Въпроса ми е сами дим който ще е вътре в пещта ще я повреди ли, т.е. дали че полепне някакъв елемент от дима по тухлите като кафявия конденз или нещо друго, тъй като димът ще е доста.
jinio - специалист
Ето за тази тръба става въпрос, а и имам място и възможност да направя нещо като на примерната скица.

Прикачен файл

DSC_0063 %28Copy%29.JPG
stiv1961 - майстор
Действай смело, при следващо опалване за печене на на благинки тухлите ще побелеят и всичко ще излезе през комина :) Ето какво стана за Великден
Прикачен файл:
DSCN0221.jpg
Прикачен файл:
DSCN0228.jpg
Прикачен файл:
DSCN0230.jpg

Прикачен файл

DSCN0235.jpg
jinio - специалист
Супер си приготвил празничната трапеза. И аз изпекох една половинка агънце за нас и една половинка на братовчед ми. Направи ми впечатление, че при печенето на втората партида не трябваше да чакам много за да стане готова пещта. Всичко това е много хубаво, но днес направих една беля и не знам да ли е правилно. Тази сутрин като чистех пещта забелязах по фугите между тухлите големи дълбоки резки. Дървата с които я бях палил бяха от една полска ограда и по тях имаше доста пирони и бодлива тела. Явно, като съм изваждал жарта и като съм чистил с пироните и с тела съм направил тези черти във фугите. Та днес ми хрумна идея, да взема шамот и да запълня изцяло на ново фугите. Речено сторено, направих рядък разтвор, взех една фина шпакла за авто-кит и започнах да заливам фугите и да замазвам с шпаклата, но се омазаха и тухлите. В началото нямах притеснения но после нещо почна да ме глочка от вътре, да ли не съм сбъркал и съм направил някоя беля.
jinio - специалист
Ето до къде стигнах с наличните материали у дома. Всичко е идеално и естествено криво. Сега вече се налага да купя два квадрата камъни за да довърша и да фугирам камъните. Ако някой има някакви идеи да казва.

Прикачен файл

DSC_0193 (Copy).JPG
Това е след приключването, още не е измито с маркуча
DSC_0193 (Copy).JPG (100.01 KиБ) Видяна 2501 пъти

Прикачен файл

DSC_0191 (Copy).JPG
А тази е преди да играе маркуча
DSC_0191 (Copy).JPG (89.59 KиБ) Видяна 2501 пъти

Прикачен файл

DSC_0199 (Copy).JPG
Както и тази
DSC_0199 (Copy).JPG (77.28 KиБ) Видяна 2501 пъти

Прикачен файл

DSC_0201 (Copy).JPG
И тази е на тъмно
DSC_0201 (Copy).JPG (76.75 KиБ) Видяна 2501 пъти

Прикачен файл

DSC_0198 (Copy).JPG
След като почистих и измих се бе стъмнило и последните снимките са малко калпави, но мисля че се вижда резултата.
DSC_0198 (Copy).JPG (90.74 KиБ) Видяна 2501 пъти
jinio - специалист
С това мисля да приключа за тази година и да почна усиленото му използване, не че до сега не се ползваше.

Прикачен файл

DSC_2906 (Copy).JPG
DSC_2906 (Copy).JPG (108.41 KиБ) Видяна 2267 пъти

Прикачен файл

DSC_2905 (Copy).JPG
DSC_2905 (Copy).JPG (94.47 KиБ) Видяна 2267 пъти
Caxo - специалист
Като най-развита тема ще попитам тук, надявам се да няма проблем. Търси се читав модел на барбекю с пещ, разположени едно до друго... Понеже ще са залепени за стената на къщата. Също така комина ще е етаж и половина, което се надявам да не е проблем. Ако има размери и чертежчета най-добре... да не си правя експерименти напразно :)
  • 1
  • 58
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62

Тема "Кулинарен център „Наздраве”" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: