• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 62
Всички въпроси за вилата.
stiv1961 - майстор
Докато някои съфорумци и приятели се кефиха в Троянския балкан аз се борих с едни 16- килограмови циментови блокчета и ето до къде стигнах
Мисля празното пространство под пещта да запълня със сух пясък, кварцов пясък и натрошени стъкла. Дали правилно мисля :? Следващата седмица по план- график ще правя кофража, дано котка не ми мине път :)
Малко не ми стигнаха блокчетата накрая ама там няма да се вижда/ ще сложа перде :-D /

Прикачен файл

120520121694.jpg

Прикачен файл

120520121695.jpg

Прикачен файл

130520121696.jpg

Прикачен файл

130520121697.jpg

Прикачен файл

130520121698.jpg
fotenliev - специалист
браво колега тъкмо и аз търсих идеи за барбекю ,че и на мен ми престои да правя че вече два пъти подпалвам гората
hidrazin - майстор
Само внимателската с тия циментови чудеса.Миналата седмица слагах кабел на един дувар
правен с подобни циментови блокчета.Дупките за кутиите се ги правих с отвертката и леко
почукване с клещите. :lol:
Имах неблагоразумието да ползвам две такива да стъпя на тях за да не ходя за стълбата.
Повече няма да правя така - добре че се оказах пъргав в краката. :?
Като гледам снимките твоите не са чак толкова зле - изглеждат по-плътни от ония.
:partyman:
jekasus - майстор
hidrazin написа:
Само внимателската с тия циментови чудеса.
Като гледам сложил арматурата вътре в блокчета, май ще ги пълни с бетон.
Стив тая бира (дето и аз я уважавам :-D) за водна нивелация ли я ползваш?
stiv1961 - майстор
Блокчетата наистина са качествени- както споменах едното тежи 16 кг. Избил съм им дъната и като лея плочата ще напълня и тях с бетон.
Стив тая бира (дето и аз я уважавам :-D) за водна нивелация ли я ползваш?
Не вярвам на солата и за всеки случай проверявам с бутилката :-D
VLADO66 - майстор
Е-е-е оставащ кофраж :lol:
hidrazin - майстор
Все пак е по-добре, отколкото да ги остави празни и да не устискат
кой знае колко време. :?
mladkal - майстор
Стояне, приятелю!
Да допълня: Там където ще слагаш пясък и натрошени стъкла можеш да сложиш и една част едра морска сол. Може и натрошена каменна сол. Това го зная от едни турци, които държаха едно време ресторанта под нас и така си правиха пещта, където пекоха вкусотиите. На въпроса ми "защо!?" споделиха, че така пазела много по-дълго време топлината. Така я превел и неговият баща готвач в Анадола, както и бащата на баща му... 1/3 пясък - 1/3 натрошени стъкла - 1/3 сол.
стъкла от бутилки е най-добре, защото дъната им са дебели... -т`ва сериозно
Та в ред на мисли (вече несериозното) с изпразването им мога да помогна :partyman: :lol:
stiv1961 - майстор
Да, за солта и аз съм чувал и не знам защо съм пропуснал да я напиша към пълнежа. Но си мислех да купувам 15 кила готварска сол, а ти сега ме изненадваш :) Ше ходя при арабина в агроаптеката за каменна сол, мисля че там съм виждал :?
EDI - майстор
Руснаците като си облепят няколкоетажните печки в къщите с плочки, също слагат сол в лепилния разтвор, като пишеше, че така не се отлепя облицовката.Четох го някъде в списание МОДЕЛИСТ КОНСТРУКТОР от онези години.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 62

Тема "Кулинарен център „Наздраве”" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: