Всички въпроси за вилата.
stereofonix - специалист
Здравейте на всички. Изправен съм пред дилема какво да избера, и по точно вида и модела на лак за дърво. Ще се лакира веранда на вила носещи дървени греди и отчасти ламперия. Всичко това ще е подложено на всички климатични аномалии наблюдавани по нашите географски ширини. Доста неща инчетох по форуми и доста се обърках. Всеки хвали различни неща на различни производители, на различни осново: акрилни, на воднаоснова, полиуретанови. Само да кажа че преди една година взех лак на наша фирма производител за скамейка и след зиманата ляка беше на земята във вид на юфка !!! Ще съм благодарен на всеки който ми предложи разумно решение на този казус.
EDI - майстор
Лакове на водна основа.ДУФА 10-11 лева кутията и СОКРАТЕС към 14 лева кутията.
VLADO66 - майстор
Юфката е станала в следствие придаване на търговски вид без спазване на някои технологични изисквания-суров материал,липса на грундиращо покритие и др.
torbalan - Дървен философ
Аз ползвам Becker Acroma.
Вносителите са фирма Дренски ЕООД или нещо подобно беше - с гугъл лесно ще им намериш телефоните...

Лака е за дограма на водна основа. В къщи всичко, което е на вън боядисвам с него - за сега вече три зими няма никакви изменения, изглежда като току що лакирано.

Лака е матов. Минава се веднъж с импегрант, в който е разтворен бац и после на две ръце с леко оцветен лак.

Аз използвам цвят №1820 - някакво приятно кафяво е. Но цвета вече е въпрос на вкус.
Поръчвам го по куриер с наложен платеж :)

С литър и половина се лакират около 15 кв. чам. Струва около 65 лева с куриера.

Последно съм лакирал челните дъски на барбекюто (преди два дни) и на цвят са същите, като челните на къщата, дето са лакирани преди две години и половина :)
goshob - специалист
torbalan написа:
Аз ползвам Becker Acroma.
Вносителите са фирма Дренски ЕООД или нещо подобно беше...
Колега,
Моля те конкретизирай малко нещата защото тези лакове и мене ме интересуват. Becker Acroma, или поне фирма Дренски предлага 2 вида лакове за дограма на водна основа - EM1472-0030 и EG 1598-55055. Има и разни други, но едва ли използваш двукомпонентни лакове. А какъв е импрегнантът? Гледах и офицялната страница на фирмата, там също нещо информацията е убъркана или поне на мене ми се струва така, та съвсем ме ошашави.
Благодаря предварително!
torbalan - Дървен философ
какво точно да конкретизирам?

лака го поръчвам като лак за дограма, а номера на цвета е 1820 :)

едно нещо в предния пост съм объркал...

литър и половина е само импегранта, в който е разтворен байца... отделно има и три литра лак...
това стига за 15 кв. м. чамова дървения и е на цена около 65 лева (всичкото)

по моемо компонентите са три - импегрант, байц и лак...
Valjo - напреднал
И аз съм почитател на водоразтворимия Beckers. Имам голямо дървено бунгало и през три години го лакирам-не е мръднало. Виж тук: http://www.uvix-bg.com/bg/9258
masurev - напреднал
Да използвам темата на колегата (надявам се няма нищо против :partyman: ).

А какво ще кажете за яхтен лак. Той не е ли доста по-траен?
EDI - майстор
Хич не е.Малко да го навали и след време започва да се люспи като змия.
housedoktor - майстор
и от мен едно "против" яхтения лак. Ма водна основа ползвам,доскоро Оргахим,напоследък предимно Сократес

Тема "Лак за дърво - какъв да избера?!?!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: