Всички въпроси за вилата.
forski - специалист
Още една снимка на вратата :sad:

Прикачен файл

07.jpg
svetlio_73 - напреднал
Поинтересувай се oт лак на /SADOLIN/
masurev - напреднал
Момци, имам дървена дограма за освежаване. Лакирана е с някакъв незнаен лак. Въпроса ми е да лакирам ли направо върху стария лак или да се впускам в приключението "отстраняване на стария лак с шкурка" и използване на импрегнатор и т.н. + лак? Новият лак мисля да е Акрома Бекер на водна основа.

Предварително БЛАГОДАРЯ!
forski - специалист
masurev написа:
Момци, имам дървена дограма за освежаване. Лакирана е с някакъв незнаен лак. Въпроса ми е да лакирам ли направо върху стария лак или да се впускам в приключението "отстраняване на стария лак с шкурка" и използване на импрегнатор и т.н. + лак? Новият лак мисля да е Акрома Бекер на водна основа.

Предварително БЛАГОДАРЯ!
Според мен шлайфаш до чисто дърво и тогава използваш три компонентната система на Акрома бекер :)
EDI - майстор
До чисто дърво с виброшлайф.Първо удряш една шкурка 60, после може да минеш и с 80.Понякога става добре и стар върху нов лак, но не винаги.Ако ползваш на водна основа ефекта от лака е най-добър на чисто дърво.
forski - специалист
Преди виброшлайфа, ако имаш под ръка пистолет за гореш въздух можеш да опиташ да свалиш стария лак с него!
Но дори и да падне всичкия аз пак бих шлайфал преди лакиране, особенно на дограма която постоянно ще ти е пред очите и вътре и вън :)
Нали знаеш, за постигането на добър краен резултат най важна е предварителната подготовка!
Успех :thumbs:
masurev - напреднал
Благодарско момчета! :partyman:
.... а бе аз почти 100% бях сигурен какъв ще е отговора :supz: :-D

"Първо удряш една шкурка 60, после може да минеш и с 80" - не е ли едра тази, аз намерих една, като за последна обработка, мисля че беше 240. Или първо една 60 да съборя "едрото" и после с 240 да стане "джам"?
stefsto - напреднал
Моля за помощ за снабдяване с кутия лак Бекер Акрома от фирмата Дренски. Имах един телефон, но се оказа, че в момента е даден на друг човек, който няма нищо общо.
forski - специалист
Я пробвай тук 0888825696 Дренски младши :)

Тема "Лак за дърво - какъв да избера?!?!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: