Всички въпроси за вилата.
bulhomes2 - майстор
stefsto - напреднал
bulhomes2 написа:
http://www.drenski.net/
Безкрайно признателен!
svetor - напреднал
http://www.uvix-bg.com/bg/9540

Това е за София. Супер доволен ! :-D

Прикачен файл

Photo0005.jpg

Прикачен файл

Photo0241.jpg
Photo0241.jpg (14.77 KиБ) Видяна 7050 пъти

Прикачен файл

Photo0004.jpg

Прикачен файл

Photo0009.jpg
Photo0009.jpg (31.44 KиБ) Видяна 7050 пъти
stefsto - напреднал
svetor написа:
http://www.uvix-bg.com/bg/9540

Това е за София. Супер доволен ! :-D
Благодаря и на теб. Ще опитам първо в София разбира се!
Купих си байц и лак. Поправих си прозореца. Остана ми почти цялото количество - минималното, което продават е един литър, а използвах по около 10 грама. Ако някой има нужда да се обади. Байцът е цвят 2930, съответно и лака.
Благодаря още един път за помощта.
kr1100 - майстор
Pasko написа:
с яхтен лак на HEMPEL( един от най-големите произвофители на корабни бои) Вносители са Денеб инвест- Варна
OFF Само за инфо - вече не предлагат продукти за дърво ,както и яхтен лак. Току що проверено.
nautilus33 - майстор
вт сеп 18, 2012 6:30 pmдокера написа:

Не казвам че някой от Вас е направил това , но много хора безиросват или импрегнират неправилно дъските и въобще дървения материал , след това нанасят отгоре яхтен лак и после се чудят защо след една година се е улющил .....
Темата е бая старичка, но да питам- какъв е првилния начин да се безироса дограмата преди нанасянето на лака, защото ми предстой точно това след няколко дена, и сега гледам, че има определена технология за това. Ще лакирам с лазурен лак и после яхтен на Dyo.
stridata - специалист
пон фев 17, 2020 2:34 pmnautilus33 написа:
вт сеп 18, 2012 6:30 pmдокера написа:

Не казвам че някой от Вас е направил това , но много хора безиросват или импрегнират неправилно дъските и въобще дървения материал , след това нанасят отгоре яхтен лак и после се чудят защо след една година се е улющил .....
Темата е бая старичка, но да питам- какъв е првилния начин да се безироса дограмата преди нанасянето на лака, защото ми предстой точно това след няколко дена, и сега гледам, че има определена технология за това. Ще лакирам с лазурен лак и после яхтен на Dyo.
Правилният начин е да не се безиросва преди лак! Поинтересувай се лазура и "яхтения" дали са съвместими!
nautilus33 - майстор
Ами преди година и половина безиросах челните дъски и след това ги минах с лазурен на Дакоратор, за сега не виждам да са си променили цвета или да се лющят. Материалът дори не беше сух.
Ако не ги безирасам, с какво друго мога да ги импрегнирам, че не ми се ще да оставя само на лака да пази. Относно лазурния български(не съм сигурен само, че дали е на същата фирма) и яхтения ми казаха, че е тествано и са съвместими.
stridata - специалист
пон фев 17, 2020 3:48 pmnautilus33 написа:
Ами преди година и половина безиросах челните дъски и след това ги минах с лазурен на Дакоратор, за сега не виждам да са си променили цвета или да се лющят. Материалът дори не беше сух.
Ако не ги безирасам, с какво друго мога да ги импрегнирам, че не ми се ще да оставя само на лака да пази. Относно лазурния български(не съм сигурен само, че дали е на същата фирма) и яхтения ми казаха, че е тествано и са съвместими.
Ами купи си импрегнатор на производителя на лака. Ако е Лакпром, имат! Безира е на маслена основа и освен главоболия друго, няма да си докараш! Винаги препоръчвам, когато правите нещо за външно си спазете цикъла на производителя на който сте се спряли. От импрегнатора до финиша!
Само за сведение... Лакпром са фирма с традиций, използват смоли на BASF и не отстъпват на много от тези на пазара! А тоя термин "ЯХТЕН ЛАК" е такъв нож с две остриета [-X
nautilus33 - майстор
Трябва да погледна какво предлкагат тогава. Защото съм се спрял на лазурния лак на Мегахим, не на Лакпром, макар, че не знам и Лакпром дали не са по-добри.

Тема "Лак за дърво - какъв да избера?!?!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: