• 1
  • 2
Всички въпроси за вилата.
Здравейте, извинявам се, че пускам нова тема предвид, че има няколко такива тук, но не открих отговор конкретно на моят случай и реших да пусна нова тема да попитам. С две думи предстои ми покупка на моторна коса и реших все пак да поискам съвет от някой, който е ползвал или ползва такава и е по-наясно с нещата от мен. Трябва ми за общо ползване, като често ще се коси поне 3 декара диворастяща трева с него. В общи линии харесах това:
Husqvarna 128r, но от магазина ми казаха, че този модел имали чест проблем със стартерната ролка и това ме разколеба. Препоръчаха ми това: Partner B250B, но някак все пак клоня към хускварната, въпреки съвета. Другият вариант е да събера още 150 лв и да взема това: Husqvarna 323R II, и засега май това ще остане като краен вариант ако не изскочи нещо по-добро за бюджета..
Благодаря предварително за отговорите и съветите!
Martin.P - специалист
Щил не ти ли харесва? Ето го моето бебче, от което съм много доволен
forski - специалист
Здравей колега, аз имам 323RII и вече втора година кося двора и поляната зад него, всичко около 700кв.м
От машинката съм изключително доволен, лека и достатъчно мощна за моя обем от работа, за малки и средни площи е перфектна.
Справя се добре и с висока и жилава трева както и с по-тънките издънки на храсти и дървета,
абе коси си всичко без проблем!
Според мен няма да сбъркаш ако избереш модела 323RII :)
И да се похвалиш като я купиш :)

Като я купих от магазина ми подариха очила и тубичка с масло, купи си и грес за ъглови предавки че трябва да се смазва на определени часове работа.
goshob - специалист
Колега,
Мен темата също много ме вълнува и ще ти предложа нещо малко по-различно. След като си в състовние да отделиш 600+ за коса, защо не погледнеш и ето тази: http://www.kol-bg.com/градинска_техника ... se-534.htm Цената е малко по-ниска, а за сметка на това машината е по-мощна и най-важното има 5 години гаранция, кето е единствено по рода си за този вид изделия. Не зная къде точно е правено, ама като се има предвид, че вече и Sthl започнаха масово производство в Китай, то едва ли разликата е особено голяма...
Успех и да не забравиш да се похвалиш :yawinkle:
forski - специалист
Каквото и да вземеш колега няма да сбъркаш, Щил, Хуск, Кавазаки, Хитачи, Хонда все ще ти върши работа и ще си доволен!
По-скоро се съобрази с това сервиза да ти е из място и да разполагат с пълен набор от резервни части, както и консумативи за съответната машина, гаранцията от 5 години наистина е много примамлива :wink:
iivanov - майстор
И да имаш запас от мощност.Тея бъзикни,към които си се насочил,ме оставят замислен.Много ти е мястото.То по принцип косите са за неравен терен.Ако ти е сравнително равно мястото по -добре вземи палцова или роторна косачка.
kossis - специалист
И аз мисля да взема тези дни една сериозна машина - Хускварна за косене.
В момента имам Колибри на Партнер- за парите си е супер-250 лева-малко удобно за пренос и икономично.

Недостатъка е че работи само с корда и жилавите бурени и издънките го преборват. Също не може да се товари продължително време -загрява и връзките и съединенията му се олабват.

За това реших да взема сериозна машина влачеща диск и корда, на добрата цена от 700 кинта ! :mrgreen:

Познатият ми в магазина на Хускварна, е и майстор. Та той ми каза за да видиш съществена разлика от Партнера който той ми продаде е много важно да има осов въртящ вал или прът, а не жило както е при Партнера и при Хускварните от 500 лева !
Жилото може да се разсука и тнт ! На Партнера и гъстата трева му се опира !
Тоест Хускварната с вал е конструктивно направена да влачи без почивка с часове -има голяма мощ.

Другата седмица че взема един и ще ви кажа модела !

Също Майсторчето каза че тая машина е правена в Швеция, а тази от 500 лева е правена в Америка и Шведската , нямала нищо общо с Американската като части и изработка.
kossis - специалист
Да е това е модела, от който сте доволни и вие. Husqvarna 323R II

С метален прът е оста !

Ей голема бесовица е тая коса, и е с катализатор на ауспуха ! :mrgreen:

---------------

За какво са направили отдушник на капачката на резервоара, което води до изтичане на гориво, ако се остави надолу машината ???
Здравей колега,
Точно преди две седмици и аз си купих такава моторна коса Husqvarna 323RII, и съм страшно доволен. Сега я взех защото сега събрах кинтите :-D Онлайн я поръчах от http://www.agrotehnika.bg/catalog/--c-34.html но преди да я поръчам ходих до магазина им и аз като теб се двоумих между двете 128R и 323 RII. Момчето там ми запали и двете и разликата е голяма. 128 цата и тя си върви комплект с кордова глава и диск но развърта обороти доста по бавно от 323 ката. Другия плюс е че последствие можеш да и сложиш диск за дръвчета ( прилича на циркулярен диск), аз дори си купих такъв но не съм го ползвал за да кажа мнение.

Иначе силно ти препоръчвам 323RII
Успех
swissmad - специалист
Martin.P написа:
Щил не ти ли харесва? Ето го моето бебче, от което съм много доволен
Моята е като на колегата-за 3-4 години никакъв проблем- 700 кв. неравен терен с много ''препятствия'' за 2 часа е готов.
  • 1
  • 2

Тема "Моторна коса - Husqvarna 128r / 323R II или някоя друга?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: