Всички въпроси за вилата.
smlxl - специалист
Благодаря на всички включили се в темата. Утре ще говоря с тази фирма, а като взема, че се разбера с някой да действаме ще ви пиша, за да знаете как са протекли нещата при мен. Поздрави.
LazarGanev - "Велик майстор"
bigdragon написа:
shodan написа:
а дали знаете колко горе долу са цените за направата на кладенец на метър + пръстени и всичко останало??
За района на Варна преди две години 150 лв/м.

Включва:
1.Намиране на жилата и изкопаване, ако няма вода не плащаш. Ако ти посочиш мястото има няма , плащаш;
2.Поставяне на бетонни пръстени Ф90см;
3.Почистване на дъното след поставяне на пръстените.

Не се включва извозването на пръста и транспорта на пръстените;

На третият ден пуснах помпата и сега няма изчерпване. Дълбочината е 16м, а температурата е 12 С0.
И самите пръстени ли влизат в тази цена?
Това ф90 външен или вътрешен диаметър?
С автосонда или на ръка?
3 дни за целия кладенец 16м?
Стефко - специалист
Krass написа:
Казакови дупчат и в София.Моята сонда те я правиха.

А дават ли гаранция, че ще извадят вода? Какво ще стане, ако надупчат парцела, и няма вода? Ще искат ли да им се плаща? Питам, защото и аз искам да имам вода в двора.
ilian ivanov - специалист
Krass написа:
Казакови дупчат и в София.Моята сонда те я правиха.
Те ли ти откриха водата.


Ето и от мен.Не съм ги ползвал.Днес мярнах обявата.

http://prodavalnik.com/izkopavane-na-kladentsi-i6320953
LazarGanev - "Велик майстор"
Стефко написа:
Krass написа:
Казакови дупчат и в София.Моята сонда те я правиха.

А дават ли гаранция, че ще извадят вода? Какво ще стане, ако надупчат парцела, и няма вода? Ще искат ли да им се плаща? Питам, защото и аз искам да имам вода в двора.
Ами парцелът си е твой, като няма вода от луната ли да ти донесат? Парите са за труда по дупченето, а за откриването може да се пазариш отделно, най-добре с врачка.
Стефко - специалист
Лазаре, и мислиш, че е нормално да ти вземат парите само за да гледаш как работят сондьорите без да има резултат?
bigdragon - майстор
LazarGanev написа:
bigdragon написа:
И самите пръстени ли влизат в тази цена? - Да
Това ф90 външен или вътрешен диаметър? - Външен, вътрешен Ф80см.
С автосонда или на ръка? - Сондата беше на трактор, дупчи до 32м
3 дни за целия кладенец 16м? - Да.
На 11-тия метър излезе плосък камък и слизаха да го разбиват с къртач. На 16-тия метър отново излезе скала и сега на нея лежат пръстените...

ПП интересен факт:
Когато търсихме водата, на въпрос за дълбочината ми се отговори;
-14 метра.
-Защо, най-близкият е на 12 метра, а другият на 10 метра.
-Ще видим...

Сондата се намокри на на 13.5 метра...
Последна промяна от bigdragon на пон юли 02, 2012 9:55 pm, променено общо 1 път.
Чаро - Акълия
Стефко написа:
Лазаре, и мислиш, че е нормално да ти вземат парите само за да гледаш как работят сондьорите без да има резултат?
Е не! :lol:
То така можеш да се пазариш и за груб строеж. Ако ти хареса плащаш, ако не ти хареса да си ходят... :lol:

Ма ти сериозно ли питаш? :shock:
LazarGanev - "Велик майстор"
Стефко написа:
Лазаре, и мислиш, че е нормално да ти вземат парите само за да гледаш как работят сондьорите без да има резултат?
Стефане, ако аз ти направя соларна инсталация и няма слънце - няма ли да платиш? Дупченето няма нищо общо с наличието на вода. Наличието на вода се открива чрез сондиране, за което се плаща. Ходил на разговори в Геозащита - и те действат така - показваш мястото - дупчат, ако няма - показваш друго и така. Нямат ангажимент да ти докарват вода в мястото.

bigdragon, твоето си е направо късмет, няма такива цени
bigdragon - майстор
LazarGanev написа:
bigdragon, твоето си е направо късмет, няма такива цени
Цената е за Септември 2010год.
Майстора се казва Бай Иван от Манастир, работи със сина си и едно цигане за помощник. Късмет е да го навиеш да започне. Има тефтер с клиенти за две години напред...

ПП Забравих да кажа, че запълването с чакъл между сондажа и пръстените беше мой ангажимент.
Последна промяна от bigdragon на пон юли 02, 2012 10:12 pm, променено общо 1 път.

Тема "Кладенец" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: