Всички въпроси за вилата.
Окака Чука - специалист
MamaMy, аз чисто и просто (като катажия на магистрала) споделям, а не налагам моя опит.


ПП:Пък относно дали е "целесъобразно да изореш твоята улица", те хората са го казали: "Не е важно на мене да ми е добре, по-важно е на Вуте/комшията/ да му е зле"... Та инж.Атанасов, чакай Боко Тиквата да огрее и вашата улица и да направи магистрала и там и всичко ще е "целесъобразно"
Mega - специалист
При мен едно нещо работи на 100%. Режа с резачката, правя един кръст с веригата в останалия дънер. След това наливам в дупката 50% разтвор на тотален хербицид и всичко свършва. Проблема е след това с дънера. Но като поседи няколко месеца, в същата дупка (кръста) наливам смес от нафта и бензин 8 към 2 и паля. Като погори към час, загасва и започва да тлее, докато не изгори целия.
MamaMy - майстор
Окака Чука написа:
MamaMy, аз чисто и просто (като катажия на магистрала) споделям, а не налагам моя опит.


ПП:Пък относно дали е "целесъобразно да изореш твоята улица", те хората са го казали: "Не е важно на мене да ми е добре, по-важно е на Вуте/комшията/ да му е зле"... Та инж.Атанасов, чакай Боко Тиквата да огрее и вашата улица и да направи магистрала и там и всичко ще е "целесъобразно"
Окака, нали не си мислиш, че мисълта в подписа ми е моя? :-D
Инж. Генади Атанасов светла му памет е един велик българин на днешното време. Беше радетел за кирилицата. Напиши в Гугъл "кирилицата на инджинера" и се образовай малко! :prayer:
Окака Чука - специалист
MamaMy, отплесваш(ме) се от темата-все пак тук говорим за орехи, а не за нощната полюция на некой си "инджинер" Г. Анастасов...

ПуПу:Напиши в google "полюция" за да се образоваш малко :yawinkle:
hidrazin - майстор
Ами то се вижда от твоите постове колко си успял да се образоваш. Вероятно наистина е виновна полюцията.
Ако можеш да дадеш идея - заповядай. Ако не - не си търси тук майстора.
:partyman:
svetoslavoff - специалист
Мега, хербицидът не действа ли на зелената листна маса? Но казваш, че при теб действа налят в дънера. Би ли споделил какъв точно хербицид ползвяаш?
milen56 - специалист
Зависи колко са дебели.При мен двора беше обрасъл с 10-15см дебели, понеже тези от които купихме къщата бяха само рязали и от едно отрязано бяха израсли две или три дръвчета. Та с кирката се разкопава около дървото, разклаща се да се поразкъсат някой корени и пак с кирката и така докато излезе с корена.Имаше и 5-6 дебели, които бяха към 25см дебели.Тях ги отрязах и после вкарах един Зетор с шип и ги извади, но двора стана целия в коловози.
M.Yankov - специалист
Привет.
Имам див орех в двора. Незнам възраста му, но е към 8-10м и 30-тина см. ствол. Не ми пречи по принцип, даже прави хубавя сянка... но знам, че достига 20-30м. а това си е сериозно!
На около 5м от къщата е... нямам представа каква е кореновата му система.
Опасно близо ли е до къщата.. да го махам ли... или да не се притеснявам?!

Благодаря предварително!
crez - майстор
Тази бързорастяща гад е направо отврат. Нищо не помага освен кирката. Имах такъв в двора, отрязах го(даже дърва за огрев не става) унищожих дънера заедно с основния корен. Тук започна и проблема, от останалите надлъжни корени постоянно изникват издънки, всяка година ги къртя с кирката и пак има, няма отърване. Същото е и с акацията. Съседа преди 10г. реже и изкоренява доста едри акации в двора си, но при мен постоянно сега има издънки. Нямам понятие, как освен с кирката всяка година, ще се справя с това нещо.

Тема "Помощ - див орех" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: