Всички въпроси за вилата.
MamaMy - майстор
viewtopic.php?f=16&t=11818&p=630855&hilit=%D0%B4%D1%8A%D0%BD%D0%B5%D1%80#p630855
M.Yankov - специалист
Пф, ужас. Режа го значи!
При мен е точно до оградата. Ще разкрия значи коренището... мисля си за трактор - дали ще го събори? А мястото ще третирам с хербицид (раундъп) ако трябва всеки месец - смятам, че ще умре тая гад.

п.с. после дали ще има живот на това място - някое друго дръвче да сложа :)
hidrazin - майстор
Имаш в двора орех или див орех? Двете неща са различни.
:partyman:
M.Yankov - специалист
Привет.
Имам див орех в двора
Дива гад :)
ESPACE - майстор
Убий го преди да го отрежеш. Инжектирай му под кората Раундъп или производните му. Може и да сцепиш част от кората или да пробиеш дупки под ъгъл и да наливаш. Поне после няма да береш ядове с корените.
M.Yankov - специалист
ESPACE написа:
Убий го преди да го отрежеш. Инжектирай му под кората Раундъп или производните му. Може и да сцепиш част от кората или да пробиеш дупки под ъгъл и да наливаш. Поне после няма да береш ядове с корените.
Благодаря много!
Тестван ли е инъче метода? Смисъл, колко ниско в дънера да дупча? Имам 18 сантиметрова бургия с нея ще направя няколко дупки. А препарат еднократно или интервално да наливам - разреден или неразреден?
Мерси още ведниж :partyman:

P.S. Почетох доста и взе да ме притеснява това дърво - на 4-5 мерта от основите е :evil:
hrpankov - специалист
...остави го да ти прави сянка и му вържи една люлка та да му се радват децата.....
M.Yankov - специалист
hrpankov написа:
...остави го да ти прави сянка и му вържи една люлка та да му се радват децата.....
Дървото е хубаво като цяло и ми харесва разположението му. Освен това, на няколко мерта от него (успоредни на стената на къщата) има друго дърво - на тях виси хамака сега :-D
Но четох, че достига 30м и има много сериозно коренище. Това ме притеснява. Грубо колкото е короната тоакъв диаметър коренище прави ... ще ми бутне къщата тва чудо!
Ще опитам да го убия с горепосочения метод, а като го режа мога да оставя 150-180см ствол, може да се превърне в цветарник или нещо друго... и пак ще държи хамака :-D

P.S. инъче има една китайска поговорка - "откъснеш ли тревичка цялата вселена потрепва".
В реванш ще посъдя няколко дръвчета след това :) (но по-цивилни)
nikolson - майстор
Никакви хамаци. Това не е дърво като дърво. Вътре сърцевината е мека, най-много да това е едно противно паразитно растение, без никаква полза-нито стопанска, нито декоративна. Режеш и... препарата.
di4o79 - помощник
Лошото е, че дървото се захваща и вегетативно... Дядо отрязал колове за домати отнякъде. В края на есента вече бяха избили листа. Така че, внимавайте!
Айланта и акацията са внесени отвън видове. Айланта от Китай, а акацията ако не се лъжа от Америка.

Ето и малко повече инфо:

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0% ... 0%BD%D1%82

Тема "Помощ - див орех" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: