Всички въпроси за вилата.
BLUEPUPIL - майстор
Прикачен файл:
9.jpg
9.jpg (24.85 KиБ) Видяна 1753 пъти
Руди написа:
Разбирам за какво говориш, колега. Има начин да се добавят още елементи към вече направения конструктивен Франкенщайн.Тухлена къща със бетонови колони отвън, стоманени греди отвътре.Ако добавим и малко торкрет, армиран с мрежи тук-там току виж сме построили нова къща около развалината.
BLUEPUPIL - майстор
Руди написа:
В случай, че не се презиждат стените, ще трябва пукнатините да се
обработят със специални разтвори, предполагам знаеш какви, а
хастара от двете страни да се армира със стъклофибърна мрежа.
По този начин фиксираме текущото деформирано състояние на стената.
Ще трябват дебели мазилки за изравняване.
Остойностено, презиждането печели - тухлите са си там, малко
варо-циментов разтвор, по-здрав от предишния и труд през уикендите.
Получаваме нова цяла права стена.
След презиждането плочата отново се носи от стените и проблема може да се повтори. Затова се прави този Франкенщайн. Аз обаче бих заложил на названието Дракула(и без това е българин) за да обознача следното решение(след като стените ще се пипат)- Външната ст. бет. греда се прави с формата на "г" завъртяно на 180 град. Така се получава греда между зидарията и плочата(ако плочата има греда то новата отново се подпъхва под нея).
Здравейте!
Въпросът ми не е точно за тази тема, но ако решите, го преместете.
Става дума за вила с тухлена основа и гредоред. Като цяло е в добро състояние, но има нужда от обезопасяване. Т.е. притеснението ми е, че стените са от измазани дървени плоскости (не мога да кажа с каква дебелина са, но не е много), а те не спират гризачи, влечуги и други навлеци. Как мога да подсиля/обезопася стените бързо и по-евтино?
Благодаря!

Тема "Поддали основи на вила" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: