Всички въпроси за вилата.
krymi - помощник
Здравей градски :partyman: !Не е над язовира на Череша е!Трима конструктори водя 3 различни мнения дават!Един викай бутай, друг:колони и вътр и външни!Ще събера още мнения и действам!Поздрави на всички за мненията и чакам още!
marmoz - специалист
krymi написа:
Един викай бутай, друг:колони и вътр и външни!
Тия да не ти предлагат да строиш мавзолеи :) Я ги питай може ли вътрешни после външни и за по здраво едни по стената :)
Transporterr - специалист
Виждал съм подобни къщи да се укрепват с нови основи успоредно на стените стъпки под съществуващите външни стени(и евнтуално плитки ивични основи) и колони с трегери вървящи чак до покрива образуващи една цяла и нова конструкция от външната страна на къщата. Струва ми се че това е единственото разумно и сравнително евтино решение ако не искаш да събаряш всичко.
Още повече че позволява работа на етапи като след първоначаното укрепване на основите къщата реално става почти безопасна.
Фло - специалист
Укрепване с пилоти с висок ростверг.Не става обаче по почина направи си сам,трябва си специализирана фирма със специална машина да няма вибрации и трусове.
VLADO66 - майстор
Последния път когато трябваше да укрепвам изкоп с пилоти по проект инвеститора ги отказа на цена 6000лв./бр. без ДДС,Два месеца съм треперил до обратния насип,но си заслужаваше финансово. :)
krymi - помощник
Здравейте всички!Благодаря първо на всички колеги за мненията!В крайна сметка решихме къщата да се укрепи!Изкопахме и сега връзваме арматура и утре се надявам бетон!Довечера снимки!Поздрави на всички съфорумци!
krymi - помощник
Изкопахме, вързахме арматурата!Направихме кофраж на колоните и наляхме 2!Взимам земновлажен готов бетон В250!Продължавам с другите колони и почваме кофража за пояса на плочата!Като оправя фотоапарата и снимки!Поздрави на зсички :partyman:
krymi - помощник
Здравейте всички!От толкова работа не ми остана време да пиша!Основите оправих,после и покрива и гаража та до сега :o Дано добре да съм се справил!Очаквам мненията ви, но се извинявам предварително за лошото качество на снимките но това е апарата ми след ремонта #-o

Прикачен файл

Picture 158.jpg

Прикачен файл

Picture 157.jpg

Прикачен файл

Picture 153.jpg

Прикачен файл

Picture 150.jpg

Прикачен файл

Picture 144.jpg
VLADO66 - майстор
VLADO66 написа:
Ще се съглася с мнението че къщата е построена извън всякакви противоземетръсни норми и при сходни поражения от земетресението на къщи в Пернишко комисията даде предписание да бъдат съборени.За съжаление това е положението.Според мен в тази къща е опасно да се живее.От самолет се вижда че не основите са поддали,а първия етаж не издържа натоварването на втория.
Оттеглям си поста.Вече сава за живеене. :)

Тема "Поддали основи на вила" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: