• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
Всички въпроси за вилата.
plamen6703 - майстор
Много добре се е получило :supz:
gogosto - специалист
Постарал си се и те поздравявам за резултата, но от снимките ли ми изглежда малко издължена мивката, 80-те сантима за височина спази ли ги. Един стар трънски майстор ми беше казал навремето, като отговор на моя въпрос - колко да е висока мивката - "да можеш да се изшораш у нея без да се повдигаш на пръсти" :)
Това корито от ляво ми е много загадъчно - за прасето ли е или за жената, много е готино може да се накиснат съдовете или да се напоят прасенца да речем- много добра идея не съм се сетил досега за нея. Ще се възползвам в бъдеще от нея.
plamen6703 - майстор
На коритото отстрани може да си измиеш краката като се прибираш от плаж да не разнасяш пясъка из цялата къща :-D
bmb_roman - напреднал
Благодаря,Вероятно от снимката изглежда удължена..А що се отнася за "шоренето без да се повдигаш на пръсти", то зависи на къде сочи инструмента.Височината съм я спазил разбира се-80см :o И за това може да се използва ниското корито.Това в кръга на шегата. Идеята ми беше в ниското корито да можеш да сложиш кофа,пръскачка, лейка метална и да не чупиш евентуално плочките.Затова то е излято от мозайка и боядисан цимент, но на снимката много не личи.А също да си измиеш и краката,когато се връщаш от лозето и градината.То и горното еизлято от мозайка, но е облепено с гранитогрес за да може да се измива качествено от блажните мезета :partyman:
miroki - майстор
Хубава е.
А колонките от какво са? Тухли, Итонг?
Мен ме притесняват плочките. Издържат ли на дъжд и замръзване? В банята веднъж успя леко за замръзне за 35 г. И лятата мивка се прецака.
tupalka - специалист
Добре се е получила. Аз бих сложил бяла фуга. Така щеше да се слее с тази на плочките и почти нямаше да си личи, че е с плочки. :partyman:
themask - специалист
Ще ме прощавате за откровеността, но на мен не ми харесва изобщо. Може би от функционална гледна точка печели 100 точки, но като визия е 0. Изглежда като купчина кашони струпани един върху друг. Тези плочки по краката за какво са? А лайсните тук там?
tupalka, бели фуги? Навън? Някога сблъсквал ли си се с бели фуги? :)

Простете отново и се надявам да няма обидени... Нали затова сме тук - да чуем различни мнения. Със здраве да се ползва!
tupalka - специалист
themask, разбира се , че няма обидени, всеки си има гледна точка и няма как човек да го убеди в противното. Аз също събирам инфо за подобно творение и много бих искал да покажеш твоята как изглежда (ако имаш разбира се). :partyman:
themask - специалист
tupalka написа:
themask, разбира се , че няма обидени, всеки си има гледна точка и няма как човек да го убеди в противното. Аз също събирам инфо за подобно творение и много бих искал да покажеш твоята как изглежда (ако имаш разбира се). :partyman:
Не мога да покажа, защото нямам чешма. По-точно нямам такава с корито, а само чучур, на който обикновено връзвам маркуч. Иначе, ако някой ден стигна и до градинска чешма с корито, то ще каменно.
bmb_roman - напреднал
Краката са от итонг-шпакловани и боядисани с фасаген.Разбира се, колегата на който му прилича на купчина кашони има право на мнение.Аз не се обиждам.На мен си ми харесва,пък както разбирам - и на други.Да, по скоро е мивка на двора,а не чешма.Но на мен за това ми е необходима-да си измия посудата като хапваме навън,ръцете и краката след работа, да си налея вода в кофа и да си полея цветята в градината.Мисля, че етиката изисква когато нещо, направено от някой не ти харесва, да покажеш на теб какво ти харесва.Може пък да е по- добро, по-красиво, по-практично.
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13

Тема "Чешма на двора" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: