• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 12
Всички въпроси за вилата.
VLADO66 - майстор
И мен ми се чини че рифела ще се огъне.
big_death - специалист
:? Имат , ама писах на примависта :-D :razz: :partyman: ... ПП Дингел по "градско" ми звучи :-D :partyman:
romanpm - майстор
Казана който ползвам е на дърва стои на ръба на четири издадени тухли и никога не е загарял въпреки че е на 30 см .
След като има течност вътре не е необходимо според мен да има "тава" и кварц които го изолират от топлината жалко за това което изхвърча през комина :? Всеки следващ казан става по-бързо поради акумулираната топлина която на мен 50 стотинки не ми струва , достатъчно дървени отпадъци имам .
В гроздовата /която ракия само пия / метил няма ! Достатъчно е малко сода бикарбонат за оцетната , по преценка :wink:
А Менделеевата таблица присъства в ракията то е ясно като това че в морето има уран , злато и ... но се къпем :roll:
iivanov - майстор
SEV,бях дал телефон, ама така и не се обади.С така започнатото огнище ще гориш много дърва и няма да имаш равномерно нагряване.Поиграх си с твоя снимка, за да покажа, как се прави огнище с малка камера и равномерно (относително)нагряване.Стрелките показват, откъде минава дима.Съжалявам за качеството, но рисувам с пръст на телефон :-D .

Прикачен файл

IMG_20140125_063839.jpg
SEV - специалист
Не можах да стопля нещо.Аз гледах селските казани в едно село Ветрино,там бяха направени по начина по който зидам.Ако не ти е проблем обясни го с думи.
Единственото нещо което ми е непонятно(засега) е как ще завършат отгоре тухлите,целта е да не лягат на казана.
VLADO66 - майстор
Без да имам опит в казаностроенето :) и аз съм чувал че се прави такава възглавница отдолу.Причината е да не се образува загар/особено при костилково джибри/,която загар отделя метил.
ZMeyGorianin - майстор
Можеш да сложиш черна ламарина с дебелина 1.5-2 мм., която да стъпва на най-горния ред от зидарията. В средата ще изрежеш отвор с размер колкото е малкия отвор след конусната част на казана. Така целият обем на казана ще се затопля. Върху ламарината захвани рабица и измажи с шамот.
big_death - специалист
Отгоре правиш плоча на нивото на конуса на казана , като не забравяш да оплетеш и арматура !
Krass - майстор
Внимавайте какво пишете, защото рискувате някой да умре от смях. Метанол се получава по много начини, но нито един от тях не е от загар по дъното. При дестилиране на плодови джибри количеството на метилов алкохол е по-голямо в материал, в който има повече пектин-дюли, ябълки,круши... Сам по себе си метанола не е отровен, но когато се приема в чист вид, организма произвежда други съединения, като мравчената киселина, от която ако не умреш ослепяваш. Същевременно погълнатия етилов алкохол потиска образуването на мравчена киселина (справка д-р Хаус) :wink: . Така че спете спокойно. А с какво се премахва метанола от ракията... с пектин. Абе сложна работа е химията. :partyman:
gechev - специалист
В болниците отровените с метанол ги вързват на системи и им преливат етанол, или както е казал народа "Клин, клин избива".
Ако почувствате отравяне от менте /болки в глава и в очите/ веднага цапардосайте 1-2 маркови уискита.
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 12

Тема "Зидано огнище за казан за ракия" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: