• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
Всички въпроси за вилата.
hidrazin - майстор
batence81 написа:
... хидразине меден ли е твоя казан?
Не си ли четеш личните съобщения? Там съм писал какъв е и не е мой. Неръждаем е.
:partyman:
kborisov - специалист
Нагревателите ясно. Ако е въпрос за икономия, леснотия и възможност за регулиране - аз бих избрал газ, ама не харесвам газта :shock:
Имам въпрос за тухлите обаче: Ако го направя с обикновени тухли, или от речен камък? Какво се очаква да стане?
Имам огнище от речен камък. Някои камъни се пукат от огъня, но не са много - 2-3 от 50 примерно. останалите нищо им няма.
Другия вариант е глина/пръст. На дядо ми фурната е от кирпич, но такава глина не знам от къде около Пасарел?
SEV - специалист
Ако тухлите са стари "единички" тези с канал по средата,няма какво да стане.
SEV - специалист
Здравейте,с малко закъснение да посъбудя темата.Бетонирах пода на "казана",сложих и един сифон.Направих с бетон ограждение на изпускатела.Сложих и там сифон,на дъното поставих кошче от перфорирана нераждаема ламарина,целта е като пусна мАтряла да се прецеди водата а по грубото да го изхвърля.Сифоните се изцеждат в направена за целта шахта.Казана е с вместимост 180 литра ,а полезната му част е около 150-160 литра.От запалването до текването на огнената течност са необходими около час и половина максимум.Ето и няколко снимки на моя кът за отдих.

Прикачен файл

IMAG0113.jpg
IMAG0113.jpg (69.66 KиБ) Видяна 2498 пъти

Прикачен файл

IMAG0031.jpg
IMAG0031.jpg (63.86 KиБ) Видяна 2498 пъти

Прикачен файл

IMAG0029.jpg
IMAG0029.jpg (60.28 KиБ) Видяна 2498 пъти

Прикачен файл

IMAG0025.jpg
IMAG0025.jpg (73.59 KиБ) Видяна 2498 пъти
ZMeyGorianin - майстор
Стабилна изработка! =D> Да си я пиеш с кеф ракийката!
SEV - специалист
При мен няма лабаво,разлабвам се след втората ракия,но там вече е друга тема :-D
pitankata00 - специалист
Здравейте,
И аз най-сетне след толкова години реших да си взема казан. 190 литра полезен обем. Реших да го иззидам понеже миналата година много зор видях докато го стопля. Четох доста теми и гледах снимки из форумите. В общи линии мисля да направя квадрат от обикновенни тухли и отвътре да сложа огнеопорни. Ще варя твърдо на газ. Имам голяма горелка 60 сантиметра диаметър. Чудя как да нареда огнеопорните тухлоа да има разстояние примерно 10 сантиметра между тях и казана за да минава топлоната покрай самия казан или да ги сложа плътно до казана. А иначе самите огнеопорни тухли ще са плътно до външните обикновенни, които пък ще изолирам с фибран.
Чираче - майстор
pitankata00 написа:
Здравейте,
. Чудя как да нареда огнеопорните тухлоа да има разстояние примерно 10 сантиметра между тях и казана за да минава топлоната покрай самия казан или да ги сложа плътно до казана. А иначе самите огнеопорни тухли ще са плътно до външните обикновенни, които пък ще изолирам с фибран.
Остави разстояние 3-4 см между казана и огнеупорните тухли. От долната страна остави процеп 2-3 см за влизане на свеж въздух, необходим за правилното горене. В горната страна остави 4 отвора през 90 градуса за излизане на топлия въздух. По този начин цялата повърхност на казана ще е равномерно нагрята.

По-интересен е въпроса по какъв начин да се отдели метиловия алкохол и другите алкохоли при изваряването, а да остане само етиловия алкохол?

Иии, внимавайте много с АМ :? и лоши съседи
pitankata00 - специалист
Мисля че си прав, 4 сантиметра от тухлите до казана е по-добре от 10. Мисля отпред да сложа вратичка, понеже перустията е голяма и ще стърчи и самата вратичка ще надупча, за да може да поема въздух. А отгоре се чудя вместо отворите дали да не сложа един комин в горната част. Макар че това с 4-те отвода през 90 градуса много ми хареса. Иначе съседите уж няма как да ме видят. Аз няма да продавам ще си варя за себе си. Имам познат в АМ каза, че само по сигнал проверяват или ако те засекат да продаваш най-вече из интернет. И че трябва да намерят на едно място лулата и казана. Иначе е просто казан за варене на компоти, лютеница, сладко. Даже у изпускател да има. Каза ми вариш и след това караш лулата на другото село. Без лула няма проблем.
chapara - майстор
Според мен иди разгледай един селски казан :wink:
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12

Тема "Зидано огнище за казан за ракия" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: