• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
Всички въпроси за вилата.
iivanov - майстор
Това, че казана във Ветрино е такъв, не значи, че е удачен.В случая имаш голяма камера, респ.ще трябват много дърва.В същото време димът и топлината няма да вършат никаква работа, а ще излитат през комина.Ще имаш нагряване само под казана и там където е комина.Отгоре тухли можеш да не слагаш.Нареждаш шини около казана и опъваш рапицова мрежа.Следва полусуха зидария , която ще ти е основа.След това, каквото искаш.Ето още няколко рисунки с пръст. :-D

Прикачен файл

IMG_20140125_115908.jpg

Прикачен файл

IMG_20140125_115150.jpg
IMG_20140125_115150.jpg (55.68 KиБ) Видяна 4426 пъти
kborisov - специалист
Привет на всички.
Хубава тема =D>
И на мен ми предстои - сдобих се с казан от 3 перални. Смятам да го зазидам, обаче трудно ще се почиства, че си няма ръкав за източване. Ще пробвам да го направя да се вади някакси.
Едва ли ще е проблем за два-три казана годишно, а дърва има в излишък.
teon - специалист
...едно време имаше такива казани-махаш килимявката и от горе изгребваш с кофата,хамалогия беше,лично съм варил на такъв, 150л мисля че беше :x...
hidrazin - майстор
Най-добре е на ток с нагреватели от бойлер и сферичен кран за изпразване. Лесно, евтино и лесно преносимо. Една изолацийка отгоре от минерална вата и става чудо!!!
Дърва, газ - глупости.
:partyman:
teon - специалист
hidrazin написа:
Дърва, газ - глупости.
...туй го дрънкаш от тво'й'та си камбанария...в конкретния случай глупостите може да са по-изгодния му вариант...
hidrazin - майстор
И какво му е по-изгодното? Ако някой се е прекарал да си прави казан на дърва си е негов проблем. :)
:partyman:
jekasus - майстор
hidrazin написа:
И какво му е по-изгодното? Ако някой се е прекарал да си прави казан на дърва си е негов проблем. :)
:partyman:
Обстановката, жив огън, или да седиш до бойлера е по-голям кеф?
batence81 - специалист
Как се слагат тези нагреватели вътре в казана и как минава кабела през капака, като го затвориш? Аз с подобен нагревател съм затоплял дюли, за да по-лесно да се нарежат и целия полепва и загаря от плода. Как тогава е вариант, ако някой разбира да ми обясни, ако е изгодно - ще мина на него, газта е опасна.
VLADO66 - майстор
Няма проблем дестилацията да се извърши и с дърва,стига да се поддържа температурата на кипене на етиловия алкохол-78.1гр.което е и майсторлъка на казанджията :wink:
kborisov - специалист
jekasus написа:
hidrazin написа:
И какво му е по-изгодното? Ако някой се е прекарал да си прави казан на дърва си е негов проблем. :)
:partyman:
Обстановката, жив огън, или да седиш до бойлера е по-голям кеф?
Ще добавя и малко детски спомени, носталгия може дори .. в крайна сметка това се прави за кеф. Иначе алкохол в магазина пълно :partyman:
Температурата при дървата се поддържа с водна пръскалка, а с бойлера как става?
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12

Тема "Зидано огнище за казан за ракия" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: