• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
Всички въпроси за вилата.
hidrazin - майстор
batence81 написа:
Как се слагат тези нагреватели вътре в казана и как минава кабела през капака, като го затвориш? Аз с подобен нагревател съм затоплял дюли, за да по-лесно да се нарежат и целия полепва и загаря от плода. Как тогава е вариант, ако някой разбира да ми обясни, ако е изгодно - ще мина на него, газта е опасна.
Кабела не минава през капака а през дупка в казана. По-точно два нагревателя по 3kW при казан за 80-100 литра материал. Първо се пускат двата и като тръгне се оставя на единия. Отгоре казана опакован с минерална вата за изолация.
Материал от круши и дюли винаги си е рисков за какъвто и да е казан освен автоклавите.
А що се отнася за носталгията, обстановката, кефа... Като искаш огън и жарава за пържоли винаги може да си напалиш барбекюто докато ракията се вари на ток в гаража, работилницата...
Изображение
:partyman:
batence81 - специалист
Колко е дълъг един такъв нагревател, защото на мен ми е 30 литров казана?
hidrazin - майстор
Е в момента точни размери не мога да ти дам. Стандартен нагревател за по-старите класически бойлери. В първия магазин за ел. материали може да провериш колко е точно дълъг.
То това 30 литра не е ли прекалено малко? :? Ама ти си знаеш де.
:partyman:
VLADO66 - майстор
batence81 написа:
Колко е дълъг един такъв нагревател, защото на мен ми е 30 литров казана?
Ще си вземеш нагревател за стерилизатор http://www.delta-elis.com/bg/3-102-%D0% ... 00w_cu.htm
hidrazin - майстор
:-D Имам такъв стерилизатор. Само дето нагревателя му е с месингова основа като показания по-горе. Тези с гумения уплътнител не ми харесват.
:partyman:
hidrazin - майстор
Ми то пак сборно си е 6kW. Колко литра е казана и колко киловата ти отиват за едно изваряване?
:partyman:
Krass - майстор
150л. 20-30 kW зависи от количеството материал.
hidrazin - майстор
Малко множко ми се виждат. Правил ли си му изолация или е гол? То дори така около 5 лева за казан пак бива.
:partyman:
batence81 - специалист
30 литра е добре за преварки, хидразине меден ли е твоя казан?
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12

Тема "Зидано огнище за казан за ракия" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: