• 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
Всички въпроси за вилата.
mtvachev - напреднал
Някой има ли наблюдения върху моторна самоходна косачка INVENTIV 41 СМ предлагана в магазините на mr-bricolage? Хвърлил съм и око, че е с двигател на Briggs and Stratton и 5 години гаранция. Ще се коси 350 квадрата полянка.
Здравейте, на колко разчитате?
mosferatu - напреднал
Здравейте,
Преди доста време писах в темата, като бях много разколебан за косачка за косене основно на едно дворно място, но в последствие излязоха и други "обекти" за косене, та работата отиде на сумарно почти 3дка за косене с цел подръжка. Пролетта вече не издържах и с колега от работата поръчахме по една косачка Hecht 553 SW на промоция.
Държа да отбележа, че не съм рекламно лице и нямам никаква изгода от това, което пиша, но останах много доволен от тази си покупка. Реално машинката е с абсолютно китайски произход, не блести с параметри, марка или прецизна изработка, но надмина очакванията ми засега. Използва се за косене на декар наведнъж, което отнема около час и 700мл бензин, без почивка. Използвам масло 10W40 Тотал 7000, като съм го сменил по книжка на 5-тия час и после не съм, до момента на писане, понеже интервала по книга е 20 часа (или един сезон според моята употреба). Засега работи чудесно, мотора работи равномерно, няма пушеци, миризми и загуба на масло. Пали лесно, но не трябва да се оставя стар бензин за дълго време, понеже капачката не уплътнява добре и горивото изветрява, аз я карам докато не свърши или го изпомпвам.
Като минус мога да кажа недомисления механизъм на привода на самохода, който изглежда кекав и веднъж като излезе ремъка, мислех, че е свършил, а то се оказа, че ремъка е излязал от шайбата на редуктора на самохода и за 10 мин го върнах в действие. Друг минус е липсата на регулиране на оборотите, което води до сравнително бърз самоход и нуждата от минаване по 2 пъти на по- гъсто затревени места. Капачето, показващо кога трябва да се изхвърли коша също не работи коректно, но се усеща, че коша е пълен по недоброто събиране на тревата.
Като цяло съм доволен, била е буци и издънки, засега само мисля да купя един резервен нож, за всеки случай. Надявам се и завбъдеще да рабори така безропотно.
вт окт 04, 2022 11:50 pmmosferatu написа:
Здравейте,
Преди доста време писах в темата, като бях много разколебан за косачка за косене основно на едно дворно място, но в последствие излязоха и други "обекти" за косене, та работата отиде на сумарно почти 3дка за косене с цел подръжка. Пролетта вече не издържах и с колега от работата поръчахме по една косачка Hecht 553 SW на промоция.
Държа да отбележа, че не съм рекламно лице и нямам никаква изгода от това, което пиша, но останах много доволен от тази си покупка. Реално машинката е с абсолютно китайски произход, не блести с параметри, марка или прецизна изработка, но надмина очакванията ми засега. Използва се за косене на декар наведнъж, което отнема около час и 700мл бензин, без почивка. Използвам масло 10W40 Тотал 7000, като съм го сменил по книжка на 5-тия час и после не съм, до момента на писане, понеже интервала по книга е 20 часа (или един сезон според моята употреба). Засега работи чудесно, мотора работи равномерно, няма пушеци, миризми и загуба на масло. Пали лесно, но не трябва да се оставя стар бензин за дълго време, понеже капачката не уплътнява добре и горивото изветрява, аз я карам докато не свърши или го изпомпвам.
Като минус мога да кажа недомисления механизъм на привода на самохода, който изглежда кекав и веднъж като излезе ремъка, мислех, че е свършил, а то се оказа, че ремъка е излязал от шайбата на редуктора на самохода и за 10 мин го върнах в действие. Друг минус е липсата на регулиране на оборотите, което води до сравнително бърз самоход и нуждата от минаване по 2 пъти на по- гъсто затревени места. Капачето, показващо кога трябва да се изхвърли коша също не работи коректно, но се усеща, че коша е пълен по недоброто събиране на тревата.
Като цяло съм доволен, била е буци и издънки, засега само мисля да купя един резервен нож, за всеки случай. Надявам се и завбъдеще да рабори така безропотно.
Благодаря ви
Мартин Кръстев - помощник
Бих ти препоръчал бензинова косачка Raider от HomeMax. Аз имам такава и ми върши перфектна работа. Сигурен съм, че и на теб ще ти върши работа.
digitalpr - специалист
Привет, трябва ми помощ при избор на бензинова косачка. Ще кося общо 300 квадрата райграс. Двора е на 3 нива и има пренасяне по стълбите на два пъти.

Търся възможно най малката и лека бензинова косачка.
Чудя се между HECHT 540, която е с метален корпус и е 20кг
https://www.onlinemashini.bg/benzinova- ... -540/32558

и Parkside PBM132 B1 с пластмасов корпус, 15кг.
https://obsluzhvane-i-kontakti.lidl.bg/ ... 20132%20b1

И двете са с по 3г гаранция, еднакви пари и горе долу еднакви храктеристики на хартия.

Доколко е важно да е с метален корпус (5кг отгоре)? Това е основната им разлика. Приемам и други предложения. Самоходните стават дост тежки за пренасяне, затова мисля че тази опция ще я пропусна.
Svetoslavoff1 - майстор
За тази почти символична площ електричка е по-добрият избор, според мен.
- по-евтина;
- по-лека;
- никаква поддръжка
digitalpr - специалист
Кося го с електрически Bosch от край време, но кабела ме дразни и затова искам бензинова. А акумулаторните са несравнимо повече пари и не са много по-леки.
lpoik - специалист
съб мар 25, 2023 10:14 amdigitalpr написа:
Кося го с електрически Bosch от край време, но кабела ме дразни и затова искам бензинова. А акумулаторните са несравнимо повече пари и не са много по-леки.
Бензиновата ще започне още повече да те дразни! Бензин, масло, трудно палене. Играл съм го и тоя филм. :? :partyman:
bulhomes2 - майстор
И аз гласувам за електриковата. Много по-лека ще ти е за разнасянето и по-неангажираща.
  • 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19

Тема "Избор на косачка за вилата." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: