• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 19
Всички въпроси за вилата.
stancho123 - специалист
Трябва да избера някаква косачка за вилата.
Направих я и вече може би ще почна да живея там постоянно.
А сега към косачката.
Предпочитам електрическа.
Площа за косене е около 1дка двор.
Тревата е най-обикновенна селска с тръни и такива ако не се коси.Ако се изкоси става една гладка зеленка хубава. :)
До сега си играех с една бензинова коса, но се прецака двигателя и замина и не ми се прави и няма смисъл.
1200W стигат ли за селска трева около 1метър стига по някога най-много?

Моля препоръчайте модел.До 500лв
stiv1961 - майстор
stancho123 написа:
1200W стигат ли за селска трева около 1метър стига по някога най-много
Ако оставяш тревата да стигне един метър и дизелова косачка няма да ти свърши работа :-D . Иначе за тази площ бензиновата е идеален вариант :)

Прикачен файл

_________________4d56c1021774f_200x200.jpg
_________________4d56c1021774f_200x200.jpg (24 KиБ) Видяна 32053 пъти
swissmad - специалист
То хубаво с електрическа ама е едно размятане и дърпане на кабели докато косиш ,та свят ще ти се завие докато окосиш 1 декар.По добре си вземи бензинова косачка.Аз имам една бензинова коса ЩИЛ и ми върши перфектна работа за двор (неравен) около 6-700 квадрата.За около 3 часа съм го опаткал.А 1 метър трева забрави да косиш с косачка .Тревата се подгъва като я буташ напред и ножовете не могат да я отрежат.Та помисли си пак.
torbalan - Дървен философ
Аз ползвам електрическа и съм доволен...

Това с размятането на кабелите е легенда... Не е нито трудно, нито пък чак толкоз дразнещо...

Купих най-малкия модел на Флимо, върши работа ама малко му е тегаво... Сега смятам да я подаря на баща ми и да си купя най-големия модел ;)
jekasus - майстор
Електрическа, мразена от много марка "Райдер" :-D
От целия двор поне един декар е за косене, като се прибера тревата ще ме чака :-D
И ще издържи дълго на моя тертип на косене - мъзеливия :lol:
До сантим саморасляци ги кълца без проблем, че и до два.

Прикачен файл

DSC_0461.JPG

Прикачен файл

DSC_0460.JPG
swissmad - специалист
Това с размятането на кабелите е легенда

Да така е, когато косиш по-малки площи.Комшийката коси около 500 квадрата с електрическа косачка и като я гледам как бори с един гумиран кабел та м...та и се е...ва.Ама всеки си знае и си преценява.
stonesour - специалист
декар двор с електрическа косачка е безумие.
хеле па, ако става въпрос за трева над 10 см.
ако ще да е флимо / гардена (хускварна) или бош, не става, тия неща са конструирани да си косите поддържан 200 квадрата райграс.

бензинов mcculloch / partner (хускварна) са добър избор за парите си.
и задължително с нож 46 см, а най-добре и нагоре.
моята я взех за без пари преди 3 години - уникално промо - 400 лв.
в момента почват около 550 лв
Последна промяна от stonesour на пон апр 08, 2013 11:31 pm, променено общо 1 път.
VLADO66 - майстор
Най-качествен е този http://vbox7.com/play:b831947d вариант-седиш отстрани и дегустираш ичкията и боцкаш шопската.
hidrazin - майстор
Ако косиш малки и равни площи става и електрическа. За двор от декар обаче ще ти се разкатае фамилията. Първия си райграс към 120 квадрата насях някъде 99-та и го косих две години с електрическа. После я подарих. Голяма мъка. Имам и колове за асми в райграса и пада едно обикаляне с кабела... Абе трябва си и асистент за кабела. :lol: Сега гледам комшията е така - с електрическата косачка има няма 60 квадрата трева плюс тротоара я коси един следобед. Аз си опатквам 200 квадрата райграс и 100-тина квадрата тротоар за нула време и го гледам цел следобед как се мъчи с жена си - тя е оператора на кабела. Е това беше докато не ми се обади да му прегледам косачката - беше се опекъл мотора. :lol:
Иначе да чукна на дърво вече 12 години си я ползвам и даже свещ не съм сменял. Само веднъж се скъса жилото за газта. Пък я взех 2001г. втора ръка малко на майтап. :? Обаче маслото се сменя по часовник и не се прави компромис с него. В събота я взривих за първи път този сезон и запали от втория път с миналогодишния бензин - каквото е останало от него де. :) Другата седмица ще трябва да сменям маслото и да погледна филтъра колко е мръсен.
:partyman:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 19

Тема "Избор на косачка за вилата." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: