• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 19
Всички въпроси за вилата.
Caxo - специалист
ArturDent написа:
iivanov написа:
...Ок,вземаш си мощната 1200 w коса/косачка,...
Глупости ... мощна, сега си взех моторна косачка 5.5 к.с., което е около 4.1. kW...

А ти смяташ, че бензинов мотор с 5.5 коня е равен на 4кВ електродвигател ли ?
Caxo - специалист
hidrazin написа:
Caxo написа:
На ток е по-евтино, по-чисто, мястото ще си е използваемо и змии няма да ходят там ако това ти е проблем...
Колко по-евтино и колко по-чисто? :) Ако се коси с бензинова няма ли да е използваемо и ще ходят змии ли? А ширината на косене и мощността са в пряка връзка.
Ами в пъти по-евтино и до безкрайност по-чисто :lol: :-D По втория въпрос - друго имах предвид. Съпоставях редовното косене с подкастрянето на джунглата 2-3 пъти годишно, щото тогава може и да има змии :) То е ясно, че ширината и мощността са в пряка връзка, но към тях трябва да прибавим и височината на окосената трева . Ако косиш 4-5см трева и с 1 метър нож да си на елетричката пак ще върши работа ама ако искаш да я ползваш за комбайна като косиш 30-40см или повече е ясно, че ще умалява, тя просто не е предвидена за това!
VLADO66 - майстор
Stancho123,каквото и да си вземеш от тия http://www.storum.eu/Benzinovi-kosachki/page/1 няма да сбъркаш :wink: Бош е хубава фирма ама има такива специализирани и с традиции в тази дейност.
ArturDent - Почти Безобиден
hidrazin написа:
Де да знам - сега стана, явно ми се спи много. :? Уф...

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=7NTdcfyO6Dg[/youtube]

:partyman:
Жената я зарадвах с такава прахосмукачка за Коледа, наистина добре се справя.
Сега чакам рожден ден, другата Коледа, денят на бащата, неволята и т.н. и се надявам и аз...
bulhomes2 - майстор
Да са не повтарям - viewtopic.php?f=18&t=14602&p=425395&hilit=%D1%81%D0%B0%D0%BC%D0%BE%D1%85%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D0%B0#p425395
Адаш, честито! Когато някой покоси с бензинова, никога няма да се върне на електрическа.
torbalan - Дървен философ
ArturDent написа:
hidrazin написа:
Де да знам - сега стана, явно ми се спи много. :? Уф...

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=7NTdcfyO6Dg[/youtube]

:partyman:
Жената я зарадвах с такава прахосмукачка за Коледа, наистина добре се справя.
Сега чакам рожден ден, другата Коледа, денят на бащата, неволята и т.н. и се надявам и аз...

Артъре, я сподели с коя прахосмукачка си зарадвал жената, че и аз имам подобни идеи... А тук колегите (без никога да са ги виждали наживо) яко плюят по тез машинки, че нищо не чистили и т.н. ?
ArturDent - Почти Безобиден
@bulhomes2 - Е виждам предимства и на електрическата - много по-лека и значително по-маневрена. На някои места ще използвам.
@tobalan - iRobot Roomba 780. Добре се справя, праха е доста по-малко. Особено личи на килими и в ъглите между стена/под. Голямо предимство е че чисти докато ни няма.
bulhomes2 - майстор
Да ти кажа, че и на предния ти пост се позачудих за тая маневреност. Къде пък толкова се завираш, че ти се появява такава пречка?
niki_nadj - специалист
Понеже не открих подобна тема ще попитам тук:Ползвам бензинова косачка SABO-CORONA - великолепна ,не бих я заменил с електрическа. Но дойде време за ремонт - проблем със самохода - срина се обтяжната ролка на задвижващия ремък.Та търся части -насочете към магазин ако обичате .Иначе " направи си сам " лагер+стругар = ролка!!!
ArturDent - Почти Безобиден
bulhomes2 написа:
Да ти кажа, че и на предния ти пост се позачудих за тая маневреност. Къде пък толкова се завираш, че ти се появява такава пречка?
Покрай краката на асмалъка и надясно и на ляво покрай черешите


Изображение
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 19

Тема "Избор на косачка за вилата." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: