• 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 19
Всички въпроси за вилата.
Ясно. Но проблемът не е само в кабела. проблемът е че спира когато си поиска и така не може да се върши работа.
Svetoslavoff1 - майстор
Е как пък моята за 20+ години е спирала само когато аз съм я спирал. :)
Споделете какъв модел е сегашната, с каква ширина на косене и мощност.
Защото споделеното от Вас за "груба трева и много буреняк, неравен терен не знам дали е точната дума, но има доста бабуни, камънаци, а от едната страна и шишарки, които доколкото виждам също затрувняват работата на машинката." си е предизвикателство за всяка косачка.
А е добре да сравните и теглата на електричка и бензинка при еднаква ширина на косене и окомплектовка.
Не съм краен фен на електричките, аз също бях се замислил за бензинка, но след претегляне на + и - си карам на старата.
чет сеп 01, 2022 3:56 pmSvetoslavoff1 написа:
Е как пък моята за 20+ години е спирала само когато аз съм я спирал. :)
Споделете какъв модел е сегашната, с каква ширина на косене и мощност.
Защото споделеното от Вас за "груба трева и много буреняк, неравен терен не знам дали е точната дума, но има доста бабуни, камънаци, а от едната страна и шишарки, които доколкото виждам също затрувняват работата на машинката." си е предизвикателство за всяка косачка.
А е добре да сравните и теглата на електричка и бензинка при еднаква ширина на косене и окомплектовка.
Не съм краен фен на електричките, аз също бях се замислил за бензинка, но след претегляне на + и - си карам на старата.
Споделете вие какъв модел е вашата. Аз казвам какъв е моя проблем, а вие ми казвате че не ви е спирала 20+ години... нали разбирате че това не ми помага?
animi2006 - специалист
пет сеп 02, 2022 7:02 amWhite_Wolf написа:
чет сеп 01, 2022 3:56 pmSvetoslavoff1 написа:
Е как пък моята за 20+ години е спирала само когато аз съм я спирал. :)
Споделете какъв модел е сегашната, с каква ширина на косене и мощност.
Защото споделеното от Вас за "груба трева и много буреняк, неравен терен не знам дали е точната дума, но има доста бабуни, камънаци, а от едната страна и шишарки, които доколкото виждам също затрувняват работата на машинката." си е предизвикателство за всяка косачка.
А е добре да сравните и теглата на електричка и бензинка при еднаква ширина на косене и окомплектовка.
Не съм краен фен на електричките, аз също бях се замислил за бензинка, но след претегляне на + и - си карам на старата.
Споделете вие какъв модел е вашата. Аз казвам какъв е моя проблем, а вие ми казвате че не ви е спирала 20+ години... нали разбирате че това не ми помага?
Аз ще Ви предложа нещо друго - купете още една евтина електрическа косачка. Така, като прегрее едната, почвате.да косите с другата. Аз имам две. За 7 години са прегрявали 3-4 пъти общо. Моят двор е неравен и с дървета, камъни, бабуни и т.н. Като изкривя ножа, затъпи се или спре, хващам другата и довършвам. Освен всичко друго, ел. косачките са леки. Бензиновата въобще няма да мога да я вдигна, за да я прибера (това се отнася за мен - просто едни 30 кг да речем е непосилно за мен.). Освен тези двете, имам и бензинова коса Щил, най лекият модел. С него довършвам двора или пък напролет, когато тревата е висока и не става с количката, минавам с Щилката.
Освен изброеното, замислете.се, че ако вземете бензинова и нещо там вземе, че спре, докато я оправите, ще стане висока тревата и няма да може да я окосите с бензиновата. А ако дворът е и с денивелация, тогава бензиновата е неприложима.
Krass - майстор
1. Направих си електрическа. 0,75kW 3000об. Мелеше камъните. Ноо, много тежка стана.
2. Купих втора ръка бензин, без самоход. Потроших я.
3. Пак бензин, но със самоход. Голяма но яка. Счупи се самохода, спря да пали и с тикане. Изкарах я на пътя и някой нещастник я прибра.
4. Купих си нова Husqvarna, без кош с предно задвижване 56 см. Родих се. Мястото ми също овъртяно с dръвчета, асми и т.н. Ако електричките бяха стока, щях да карам TESLA :lol:
Последна промяна от Krass на пон сеп 05, 2022 3:56 pm, променено общо 1 път.
нед сеп 04, 2022 7:27 pmanimi2006 написа:
Аз ще Ви предложа нещо друго - купете още една евтина електрическа косачка. Така, като прегрее едната, почвате.да косите с другата. Аз имам две. За 7 години са прегрявали 3-4 пъти общо. Моят двор е неравен и с дървета, камъни, бабуни и т.н. Като изкривя ножа, затъпи се или спре, хващам другата и довършвам. Освен всичко друго, ел. косачките са леки. Бензиновата въобще няма да мога да я вдигна, за да я прибера (това се отнася за мен - просто едни 30 кг да речем е непосилно за мен.). Освен тези двете, имам и бензинова коса Щил, най лекият модел. С него довършвам двора или пък напролет, когато тревата е висока и не става с количката, минавам с Щилката.
Освен изброеното, замислете.се, че ако вземете бензинова и нещо там вземе, че спре, докато я оправите, ще стане висока тревата и няма да може да я окосите с бензиновата. А ако дворът е и с денивелация, тогава бензиновата е неприложима.
Ето това вече е идея. Благодаря!
Може ли конкретни марки на по -качествена електрическа , та поне едната да не прегрява толкова :) ?
animi2006 - специалист
пон сеп 05, 2022 1:09 pmWhite_Wolf написа:
нед сеп 04, 2022 7:27 pmanimi2006 написа:
Аз ще Ви предложа нещо друго - купете още една евтина електрическа косачка. Така, като прегрее едната, почвате.да косите с другата. Аз имам две. За 7 години са прегрявали 3-4 пъти общо. Моят двор е неравен и с дървета, камъни, бабуни и т.н. Като изкривя ножа, затъпи се или спре, хващам другата и довършвам. Освен всичко друго, ел. косачките са леки. Бензиновата въобще няма да мога да я вдигна, за да я прибера (това се отнася за мен - просто едни 30 кг да речем е непосилно за мен.). Освен тези двете, имам и бензинова коса Щил, най лекият модел. С него довършвам двора или пък напролет, когато тревата е висока и не става с количката, минавам с Щилката.
Освен изброеното, замислете.се, че ако вземете бензинова и нещо там вземе, че спре, докато я оправите, ще стане висока тревата и няма да може да я окосите с бензиновата. А ако дворът е и с денивелация, тогава бензиновата е неприложима.
Ето това вече е идея. Благодаря!
Може ли конкретни марки на по -качествена електрическа , та поне едната да не прегрява толкова :) ?
RЕдната ми е такава и кося само с нея
https://bauhaus.bg/elektricheska-kosach ... d=11119152
Другата не я знам точно каква е. Тя е за резерва.
animi2006 - специалист
пон сеп 05, 2022 6:12 pmanimi2006 написа:
пон сеп 05, 2022 1:09 pmWhite_Wolf написа:
нед сеп 04, 2022 7:27 pmanimi2006 написа:
Аз ще Ви предложа нещо друго - купете още една евтина електрическа косачка. Така, като прегрее едната, почвате.да косите с другата. Аз имам две. За 7 години са прегрявали 3-4 пъти общо. Моят двор е неравен и с дървета, камъни, бабуни и т.н. Като изкривя ножа, затъпи се или спре, хващам другата и довършвам. Освен всичко друго, ел. косачките са леки. Бензиновата въобще няма да мога да я вдигна, за да я прибера (това се отнася за мен - просто едни 30 кг да речем е непосилно за мен.). Освен тези двете, имам и бензинова коса Щил, най лекият модел. С него довършвам двора или пък напролет, когато тревата е висока и не става с количката, минавам с Щилката.
Освен изброеното, замислете.се, че ако вземете бензинова и нещо там вземе, че спре, докато я оправите, ще стане висока тревата и няма да може да я окосите с бензиновата. А ако дворът е и с денивелация, тогава бензиновата е неприложима.
Ето това вече е идея. Благодаря!
Може ли конкретни марки на по -качествена електрическа , та поне едната да не прегрява толкова :) ?
RЕдната ми е такава и кося само с нея
https://bauhaus.bg/elektricheska-kosach ... d=11119152
Другата не я знам точно каква е. Тя е за резерва.
Забравих да напиша, че на всички косачки махам кошовете и подпирам с напречна пръчка капака, за да стои отворен. Така косачката е по-лека, не се навеждам да изпразвам кошове и се наторява земята. Откакто ползвам този метод, се "родих". Накрая замитам пътеките и готово. Не събирам трева, а си я оставям. Тя се разлага сама. Кося с дълъг панталон, само за тази цел, защото хвърчат и камъчета. Пробвайте!
Да, аз вече направих грешката да съм с къси гащи и краката ми станаха на нищо! урок научен. :lol:

А какво ви е мнението за акумулаторните?
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 19

Тема "Избор на косачка за вилата." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: