• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 19
Всички въпроси за вилата.
forski - специалист
За три години ножа на моторната коса съм го точил веднъж и то защото го очатках на няколко пъти жестоко в едни камъни!
За мен моторната коса е много по-практичен и удобен инструмент, за около декър косена площ разхода при мен е под литър бензин може би около 800ml. и 30ml. масло!
ferrari4456 - специалист
С моторна коса не може да се коси гладко "за пред хората" :lol:
Еми явно в това ви е проблема.
За три години само вендъж е крайно малко.
Аз си го точа на 1-2месеца и косачката чистя.
Отваряне и почистване на тревата, която е влезнала вътре.

Миналата седмица му направих един ремонт малък с електрожена на ножа, направо бях отсекъл една тръба на 2/3 от ония старите СССР стъргалки за кал от обувки пред къщата.

Наточете си го малко, първо на шмиргел, после с финна пила, после с фин камък за точене с масълце.
Ако е с наточен нож всяка тревичка е прави около 1см, а иначе е 3см и я кълця не я реже и не мирише така здраво на прясно окосена трева.
Може в това да ви е проблема пробвайте. :)
nikolaizl - напреднал
Колега попадах на ето тази обява http://prodavalnik.com/promotsiya-na-mo ... 89,ровейки се в продавалника.Иначе аз вече пет години кося 250кв.м с една електрическа на AL KO и с 25м. кабел кося цялото място.
alsted - майстор
Ако имате възможност да пуснете няколко зайчета да живеят свободно в тревните ви площи, няма да се нуждаете от никакви косачки :idea:
ArturDent - Почти Безобиден
Да се похваля:

Днес се сдобих с тая. 53 см. Самоходна, 42 кила.
Първото ми впечатление че трудно се маневрира с нея, е за разлика от тази 32 см, електрическа 8.5 кг.
Но пък направих два тигела и производителността е поне тройна.

Май на местата където трябва да се върти много ще си ползвам и електрическата.
tinalex - специалист
Аз кося около декар двор с много препятствия с електическа косачка 1600вата-забравих марката.Взех я преди 7 години от Практикер.Контакта ми е в средата на двора и имам два удължителя по 25метра.Целия двор се коси за около 6 часа.Два пъти годишно взимам още един удължител 50 метра и кося широка пътека до гората-аз съм последна къща.Много пъти съм удрял камъни,ножа е доста изкривен и точен многократно,косачката е очукана цялата,два пъти чупя болта с който се захваща ножа за оста.Двигателят е здрав.Събирам тревата,само веднъж годишно я оставям ситно нарязана-есенно време.Може би малко и липсва мощност,но и аз не оставям тревата да стане половин метър.Струваше 365лв тогава.
stonesour - специалист
6 часа е адски много за декар двор.
с бензиновата ще спестиш 3 пъти повече пот и време.
за тия 7 години досега няколко такива да си изплатил.
Krass - майстор
Аз кося декар поне 6 часа с бензинката, но имам 60 дървета със сливите извън оградата. А вътре е ту напред-ту назад.И когато тревата е такава, че на 20 линейни метра изхвърлям кош, нещата стават #-o
Caxo - специалист
Така както "измервате" времето за 1дка е много субективно. Зависи от милион неща. По принцип този тип косачки са за ниска трева, може би до 30см макс... да косиш на често по малко.Това е и правилния начин относно тревата и райграса, да се коси около 1/3 от цялата височина . С малко акъл спокойно можеш да си направиш сметката така, че кабела изобщо да не ти пречи. Тук вече по-голяма роля играе ширината отколкото мощността! Ако ще косиш 2-3 пъти в годината ти трябва СЕНОКОСАЧКА. Те обаче са предвидени за по-големи площи и е малко не рентабилно... Моторната косачка се явява някакъв компромисен вариант... С тази площ за мен най-добрия вариант е електрическа с голяма ширина и често косене. На ток е по-евтино, по-чисто, мястото ще си е използваемо и змии няма да ходят там ако това ти е проблем...
iivanov - майстор
Айде и аз да се включа.
Ок,вземаш си мощната 1200 w коса/косачка,ама ще ти трябва и удължител с по-голямо сечение(изстрадан опит :-D ).И като удариш калема ще се окаже,че си дал пари като за маркова бензинова с добри параметри.И ти остава само навиването на кабеляци.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 19

Тема "Избор на косачка за вилата." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: