• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 19
Всички въпроси за вилата.
valentino76bs - майстор
ср сеп 19, 2018 11:51 pmvalentino76bs написа:
Здравейте,имам от 3 години някъде тази моторна косачкаhttps://www.google.com/search?client=fi ... 24&bih=639 с 3.3kw мотор.От скоро взех да я ползвам по интензивно и наблюдавам ,че хапва масло иначе работи добре.Може ли да се замени това масло което му дават SAE 30 с 15w/40?
Разглобих е тази косачка защото взе да ме дразни и установих ,че нещо не е както трябва но не съм на 100% сигурен .На единия клапан има гумичка а на другия няма ,най вероятно това е причината за този разход но може и да бъркам.
Някой може ли да каже дали е така и ако не е от къде мога да си купя гумички за клапаните.Ходих на сервиз но не им се занимава....
Мотора бил китайски масов така казаха...и набързо направиха диагностика без да я отварят била издухана незнам си какво и така...

Прикачен файл

P_20191122_194326.jpg
animi2006 - специалист
Здравейте! Дворът на вилата ни е ок 600 кв. м с денивелация и не много равен. Досега косях с електрическа косачка и с бензинова коса на Щил. Косата ми тежи ужасно (жена съм), а с електрическата става бавно. Чудя се дали да си взема бензинова със самоход. Дали денивелацията и неравностите ще са проблем и заобикалянето на дърветата... да не си хвърля парите на вятъра. А и какъв модел, марка бихте ми препоръчали?
valentino76bs - майстор
съб ное 23, 2019 11:40 amvalentino76bs написа:
ср сеп 19, 2018 11:51 pmvalentino76bs написа:
Здравейте,имам от 3 години някъде тази моторна косачкаhttps://www.google.com/search?client=fi ... 24&bih=639 с 3.3kw мотор.От скоро взех да я ползвам по интензивно и наблюдавам ,че хапва масло иначе работи добре.Може ли да се замени това масло което му дават SAE 30 с 15w/40?
Разглобих е тази косачка защото взе да ме дразни и установих ,че нещо не е както трябва но не съм на 100% сигурен .На единия клапан има гумичка а на другия няма ,най вероятно това е причината за този разход но може и да бъркам.
Някой може ли да каже дали е така и ако не е от къде мога да си купя гумички за клапаните.Ходих на сервиз но не им се занимава....
Мотора бил китайски масов така казаха...и набързо направиха диагностика без да я отварят била издухана незнам си какво и така...
Оказа се ,че няма грешка този тип двигатели са така само с една вложка тц тц тц . Най вероятно са сегменти....т.н.....
vlax - майстор
нед ное 24, 2019 1:12 amanimi2006 написа:
Здравейте! Дворът на вилата ни е ок 600 кв. м с денивелация и не много равен. Досега косях с електрическа косачка и с бензинова коса на Щил. Косата ми тежи ужасно (жена съм), а с електрическата става бавно. Чудя се дали да си взема бензинова със самоход. Дали денивелацията и неравностите ще са проблем и заобикалянето на дърветата... да не си хвърля парите на вятъра. А и какъв модел, марка бихте ми препоръчали?
ЗАДЪЛЖИТЕЛНО със самоход,дори и мястото да е равно без денивелация.
Подравни неравностите за да ти е по-леко.Може и втора употреба според бюджета.
Обикновено мотора надживява коша-който гние от влагата.
Жена да коси с моторна коса не бях виждал, =D> освен на проспекти за техника.Пусни една снимка да оплакнем очи във форума.
:partyman:
bulhomes2 - майстор
Имах втора употреба МТД с двигател бригс. Не препоръчвам особено за жена. Кажи-речи всичко и смених (колянов вал, бутало, уплътнения... веднъж ги смятах - над 350 лв само за чаркове) и бащата все му беше зор да я запали. Новата вече трета години пали при първото дърпане дори и след зимата. Моята не я препоръчвам, щото самохода и е само на едното колело, което беше неочакван от мен (и необявен от производителя) минус. Приятел си купи почти нова хускварна от заложна къща за към 500 лв (при 900 в магазина).
liverpool-64 - специалист
Преди 2г. си взех от Хоуммакс МТД с двигател Бригс енд Стратън. Доволен съм много от нея,освен райграса в двора кося и навън. Последна къща съм и разчистих храсталаците и сега минавам само с косачката. А баира е доста сериозен,но машинката се справя доста добре.
bulhomes2 - майстор
Затова казвам, че не препоръчвам втора употреба.
Krass - майстор
Смених две моторни втора употреба, едната със самоход. Голяма грешка. Накрая си взен хускварна с предно задвижване без кош от Драгозов. Невероятна е.
animi2006 - специалист
пон ное 25, 2019 2:25 pmKrass написа:
Смених две моторни втора употреба, едната със самоход. Голяма грешка. Накрая си взен хускварна с предно задвижване без кош от Драгозов. Невероятна е.
А каква е разликата между предно задвижване и задно и какъв е Вашият модел? Става ли за наклонени терени и за заобикаляне на препятствия?
valentino76bs - майстор
И с двата варианта съм косил и със задно ми е хиляда пъти по добре.Като и натисна дръжката и се вдигат предните колела и става като комета.Така задните колела бутат и като има по висок треволяк ми е по добре.
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 19

Тема "Избор на косачка за вилата." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: